diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Pohádkové království

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Pohádkové království - karkulkaVstupte do světa pohádek v jedinečné stálé expozici o rozloze 1500 m2, na kterých je umístěno přes 40 postav v životní velikosti z klasických českých pohádek v rozmanitém bohatém prostředí. Atmosféru expozice doplňují úžasné světelné a zvukové efekty vyrobené na míru a řízené počítačem. Exteriér a interiér expozice je vyzdoben největší nástěnnou malbou v ČR. Vstup do expozice je bezbariérový. 

Projděte tajemným lesem plným víl, skřetů, skřítků nebo jezinek. Dejte si pozor na tlupu loupežníků, kteří si vybudovali sídlo v pařezu velkého stromu. U jezírka posedává vodník a čeká, až uloví nějakou dušičku. Kousek od perníkové chaloupky se snaží dědek, baba a vnučka vytáhnout řepu. Odvážlivci jistě nahlédnou do pekla, které obývají čerti, a neleknou se ani tříhlavého draka nebo ježibaby. Jaké je to být trpaslíkem poznáte ve lese plném obřích hub.

Na cestě Pohádkovým královstvím potkáte i Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, prince Bajaju, šípkovou Růženku, myslivce, Jeníčka a Mařenku, Karkulku, Slunečníka, Měsíčníka, Větrníka a mnoho dalších pohádkových postav.

Pro malé a velké návštěvníky je připraveno velké množství aktivit. Tvořivé děti a jejich rodiče jistě ocení výtvarný ateliér (dílničku), kde se mohou rozvíjet v umění pod odborným dohledem. Malířské a výtvarné potřeby jsou k dispozici na místě. Ve vedlejším promítacím sálu běží pásma pohádek. V kavárničce lze zakoupit velký výběr nápojů a dalšího občerstvení. Obchod se suvenýry nabízí velký výběr originálních hraček a dárků s pohádkovými motivy.

Pohádkové království - perníková chaloupkaZajímavosti k areálu. Celý areál  je na Žižkově v prostoru bývalé prádelny v blízkosti tramvajové zastávky Chmelnice a jeho vybudování trvalo šest měsíců. Veřejnosti je areál otevřen denně od 09:00 do 18:00 a vstupné bude 90 korun pro děti od tří do 15 let a 170 korun pro dospělé. Děti do tří let mají vstup zdarma.

 

 

spojeni MHD

tramvaj
č. 1,9 a 16 do stanice Chmelnice

autobus
č. 124 z metra Želivského do stanice Vackov

Další informace

Dostupnost: Dostupné autem po celý rok
WWW: pohadkove-kralovstvi.cz

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.