diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Odrážedlo – nejlepší kamarád

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Oslavu prvních narozenin svého syna jsem pojala malinko velkolepě. Chtěla jsem to tak, byla to oslava prvního roku života mého prvního a zatím jedinného dítěte. I když nepatříme mezi rodiny kde se celá přízeň často schází při jakýchkoli příležitostech, účast byla hojná. Krom překrásného dortu v podobě berušky a dalších dárků, dostal můj roční oslavenec i odrážedlo, které se stalo po příštích pár let jeho nejlepším přítelem.

Je zajímavé, že první pohyby, které na odrážedle Kubík provozoval, byla jízda pospátku. Asi to pro něj byl jednodušší pohyb, odpichovat se patičkami, než pokrčit kolínka a malinkou silou zabrat k jízdě kupředu. Plastové odrážedlo značky CHICCO má tvar mašinky a má spoustu dalších užitečných  “vychytávek”. Sedadlo se dá odklopit a je zde parádní schovávací prostor (nejednou když jsem něco urputně hledala, jako třeba svůj deodorant, našla jsem ho náhodou za 2 dny v Kubinkově tajné komůrce). Mašinka se dá ovládat při jízdě volantem, který má v sobě kuličky co se při stlačení knoflíku roztočí. Po stranách mašinky pod volantem jsou páčky, při jejihž manipulaci každá vydává jiný zvuk. Taková nápaditá multifunkční hračka, se kterou si dítě vystačí i na více let. To je naprosto úžasné. Mého syna tato hračka baví už téměř 2,5 roku.

Všem maminkám doporučuji odrážedla všech možných tvarů, barev a funkcí. Opravdu tato hračka bude vašemu maličkému věrným přítelem po několik let a stále ho bude bavit. Nakonec se musím zmínit, jak je dítě navyklé se odrážet nohama od země, nechápe zprvu šlapátka na dětském kole. Jelikož synovi byli 3 roky, na kolo (s postranními kolečky) jsem ho venku posadila. Samozřejmě se odrážel nohama. Šlapátka jsou pro něj stále španělskou vesnicí. Nechápe jejich princip. Proto se mi líbí teď tolik aktuální FIRST BIKE = kolo bez šlapek. Je to skvělý mezistupeň mezi batolecím odrážedlem a dětským šlapacím kolem.

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.