diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Oční vady u dětí z duchovního hlediska

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Náš svět vidíme očima, které jsou pro nás nesmírně důležité a děti vidí vše ještě ve svém barevném světě, pokud jim svým chováním vůči nim jejich nahlížení na svět nenarušíme. Oční poruchy u dětí vznikají, když okolo sebe vidí věci, které jsou mu nepříjemné a touží vidět věci jinak.

Podívejme se na některá oční onemocnění, která vznikají právě v dětství a mají duchovní příčinu. Ještě než se vydáte k lékaři, zamyslete se, jestli něco neděláte ve výchově špatně, protože i zdravotní stav dítěte je odrazem vašeho výchovného vedení.

Šilhání u dětí

Sbíhavá šilhavost

Vzniká, když máte na dítě přehnané nároky a snažíte se, aby bylo úspěšnější v životě, než jste byli sami. Přetěžujete ho velkým množstvím kroužků, vadí vám, když se mu něco nepovede, apod. Jenže toto výchovné vedení odnesou očička vašeho dítěte. U dítěte tak zkrátíte bezstarostné spontánní hraní a předčasně je děláte dospělým a vůbec si nevšímáte po čem dítě samo vlastně touží.

Oči toužícího dítěte začnou mít narušeny zrakové osy, které se sbíhají a dítě šilhá. Rozvine se u něj sbíhává šilhavost, která postihuje právě ty aktivní děti, ze kterých v dospělosti vyrostou ambiciózní lidi, kteří  stále po něčem touží a jdou tvrdě za svým cílem, pracovně se přetěžují a zapomínají na spontánní žití, následně si tak přivodí i další nemoci.

Všimněte si očiček vašeho dítěte, když se váš potomek začne na něco těšit nebo po něčem moc touží, zrakové osy nejsou vyvážené a oči směřují směrem k nosu. Někdy může šilhat jen na jedno oko. Pokud šilhá na levé očičko, je moc chtivé nebo netrpělivé. Pokud šilhá na pravé očičko, touží po lásce a zájmu druhých. Možná lásku dostává, ale chce ji ještě víc.

Rozbíhavá šilhavost

Vzniká, když má dítě  zbytečný strach a má malé sebevědomí. Osa levého oka má narušené rozumové chápání a osa pravého oka má narušené citové vnímání. Oči vašeho dítěte směřují směrem ven-tzv. rozbíhají se.

Dítě se nesmí cítit vnitřně osamoceno, často se s ním mazlete a neustále ho chvalte, zahrňte ho tak opravdovou láskou a naučte ho spontánně se radovat z obyčejných věcí, jak kvete kytička, apod. Zároveň i procvičujte hravou metodou jeho okohybné svaly.

Tupozrakost

Vzniká, když dítě nevidí, co by vidět mělo nebo to nechce vnímat. Při tupozrakosti pravého očička veďte vaše dítě k lásce a k  úctě k lidem, zvířatům i rostlinám. Při tupozrakosti levého očička zmírněte u dítěte jeho materiální přání, veďte ho ke skromnosti a naučte ho dělit se s ostatními, aby nebylo vaše dítě sobecké.

Vytvářejte dětem takové podmínky, aby se tu cítily dobře a spokojeně, nedělejte si z nich modly, protože takové uctívání vás stejně jednou zahubí a zároveň zničí jejich vnitřní svět. Radujte se s nimi z maličkostí, hodně se s nimi mazlete, stále jej zahrnujte láskou, která vám pomůže uzdravit jeho nemocná očička.

Zdroj: Miroslav Hrabica: Co nám tělo říká anebo po stopách nemoci

 

Přečtěte si také:

  • StoliceStolice Předškolní doba je důležitá pro ustálení návyků pravidelné stolice. Obvyklý čas je po snídani, ale má vaše dítě jinou dobu, nevadí, jen když je pravidelná. Doba po snídani je ovšem […]
  • Co je to špalda?Co je to špalda? Už jste to určitě někde slyšeli: špaldový chléb, špaldová káva, špaldové těstoviny nebo třeba špaldoto. Někdy se lidé domnívají, že se jedná o nějakou potravinářskou firmu „pana Špaldy“. […]
  • Vítání občánkůVítání občánků V době, kdy bylo našemu děťátku asi půl roku, dostali jsme od obecního úřadu kde žijeme, pozvánku k vítání občánků. Je to krásná tradice, kdy se rodiče se svými novými přírůstky sejdou na […]
  • Multifunkční kolébka Regina od Babypointu ve dvou nových barváchMultifunkční kolébka Regina od Babypointu ve dvou nových barvách Dětské kolébky se pro spokojené uspávání i odpočinek miminek používaly od pradávna. Chcete-li v tomto milém trendu i nadále pokračovat, máte jistě možnost zůstat u tradiční dřevěné […]
  • Třešňová bublaninaTřešňová bublanina Suroviny: 200 g másla (Hery) 200 g cukru krupice 200 g polohrubé mouky 4 žloutky vanilkový cukr citrónová kůra ze 4 bílků sníh 500 g třešní (višní)   Postup: Změklé máslo, […]
  • Bezpečnostní zábranyBezpečnostní zábrany Dveře, schody, terasy,  žhavá kamna, domácí mazlíčci,... to vše může začít být pro naše zvídavé batole veliké nebezpečí. Je třeba tedy přemýšlet, jak případným nehodám předejít, a to tak, […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.