diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Oční vady u dětí z duchovního hlediska

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Náš svět vidíme očima, které jsou pro nás nesmírně důležité a děti vidí vše ještě ve svém barevném světě, pokud jim svým chováním vůči nim jejich nahlížení na svět nenarušíme. Oční poruchy u dětí vznikají, když okolo sebe vidí věci, které jsou mu nepříjemné a touží vidět věci jinak.

Podívejme se na některá oční onemocnění, která vznikají právě v dětství a mají duchovní příčinu. Ještě než se vydáte k lékaři, zamyslete se, jestli něco neděláte ve výchově špatně, protože i zdravotní stav dítěte je odrazem vašeho výchovného vedení.

Šilhání u dětí

Sbíhavá šilhavost

Vzniká, když máte na dítě přehnané nároky a snažíte se, aby bylo úspěšnější v životě, než jste byli sami. Přetěžujete ho velkým množstvím kroužků, vadí vám, když se mu něco nepovede, apod. Jenže toto výchovné vedení odnesou očička vašeho dítěte. U dítěte tak zkrátíte bezstarostné spontánní hraní a předčasně je děláte dospělým a vůbec si nevšímáte po čem dítě samo vlastně touží.

Oči toužícího dítěte začnou mít narušeny zrakové osy, které se sbíhají a dítě šilhá. Rozvine se u něj sbíhává šilhavost, která postihuje právě ty aktivní děti, ze kterých v dospělosti vyrostou ambiciózní lidi, kteří  stále po něčem touží a jdou tvrdě za svým cílem, pracovně se přetěžují a zapomínají na spontánní žití, následně si tak přivodí i další nemoci.

Všimněte si očiček vašeho dítěte, když se váš potomek začne na něco těšit nebo po něčem moc touží, zrakové osy nejsou vyvážené a oči směřují směrem k nosu. Někdy může šilhat jen na jedno oko. Pokud šilhá na levé očičko, je moc chtivé nebo netrpělivé. Pokud šilhá na pravé očičko, touží po lásce a zájmu druhých. Možná lásku dostává, ale chce ji ještě víc.

Rozbíhavá šilhavost

Vzniká, když má dítě  zbytečný strach a má malé sebevědomí. Osa levého oka má narušené rozumové chápání a osa pravého oka má narušené citové vnímání. Oči vašeho dítěte směřují směrem ven-tzv. rozbíhají se.

Dítě se nesmí cítit vnitřně osamoceno, často se s ním mazlete a neustále ho chvalte, zahrňte ho tak opravdovou láskou a naučte ho spontánně se radovat z obyčejných věcí, jak kvete kytička, apod. Zároveň i procvičujte hravou metodou jeho okohybné svaly.

Tupozrakost

Vzniká, když dítě nevidí, co by vidět mělo nebo to nechce vnímat. Při tupozrakosti pravého očička veďte vaše dítě k lásce a k  úctě k lidem, zvířatům i rostlinám. Při tupozrakosti levého očička zmírněte u dítěte jeho materiální přání, veďte ho ke skromnosti a naučte ho dělit se s ostatními, aby nebylo vaše dítě sobecké.

Vytvářejte dětem takové podmínky, aby se tu cítily dobře a spokojeně, nedělejte si z nich modly, protože takové uctívání vás stejně jednou zahubí a zároveň zničí jejich vnitřní svět. Radujte se s nimi z maličkostí, hodně se s nimi mazlete, stále jej zahrnujte láskou, která vám pomůže uzdravit jeho nemocná očička.

Zdroj: Miroslav Hrabica: Co nám tělo říká anebo po stopách nemoci

 

Přečtěte si také:

  • Hospitalizace malého dítěteHospitalizace malého dítěte Nikdo z nás dopředu nepočítá s tím, že by musel řešit situaci, kdy si zdravotní stav jeho dítěte vyžadá pobyt v nemocnici. I přesto může takováto situace nastat a je rozhodně užitečné […]
  • Jak nezadělat dítěti na tloušťkuJak nezadělat dítěti na tloušťku Tukové buňky se tvoří do tří let věku a vydrží v těle až do smrti. Pokud tedy bude dítě baculaté v batolecím věku, bude mít už navždy větší sklon k nadváze než dítě štíhlé. Nestojí tedy za […]
  • První pomoc při úrazech – popáleniny  1. dílPrvní pomoc při úrazech – popáleniny 1. díl Stačí chvilinka nepozornosti, malé odskočení k plotně a stane se velké neštěstí. Děti jsou jako magnet přitahující jeden úraz za druhým. Jako správný rodič musíte být připraveni poskytnout […]
  • Velká kuchařka pro diabetikyVelká kuchařka pro diabetiky Moderní diabetická dieta představuje vyvážený, pestrý a velice chutný způsob stravování, který dovede přihlížet i k osobním zálibám a preferencím. Je to dokonce natolik zdravý způsob […]
  • Proč dítě nespí 5.částProč dítě nespí 5.část Do devíti měsíců dítě celkem dobře už sedí, ale dávejte pozor-nepsazujte ho, pokud to ještě samo neumí a není mu to zrovna příjemné, samo si leze po kolenou, po rukou, snaží se kleknout […]
  • Na stavběNa stavbě Naučná řada knih pro nejmenší v této malé knížce přichází s informacemi, jak se staví dům nebo jak se staví silnice. Co vše se může na stavbě stát, které stroje pomáhají, co dělá stavební […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.