diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Oční vady u dětí z duchovního hlediska

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Náš svět vidíme očima, které jsou pro nás nesmírně důležité a děti vidí vše ještě ve svém barevném světě, pokud jim svým chováním vůči nim jejich nahlížení na svět nenarušíme. Oční poruchy u dětí vznikají, když okolo sebe vidí věci, které jsou mu nepříjemné a touží vidět věci jinak.

Podívejme se na některá oční onemocnění, která vznikají právě v dětství a mají duchovní příčinu. Ještě než se vydáte k lékaři, zamyslete se, jestli něco neděláte ve výchově špatně, protože i zdravotní stav dítěte je odrazem vašeho výchovného vedení.

Šilhání u dětí

Sbíhavá šilhavost

Vzniká, když máte na dítě přehnané nároky a snažíte se, aby bylo úspěšnější v životě, než jste byli sami. Přetěžujete ho velkým množstvím kroužků, vadí vám, když se mu něco nepovede, apod. Jenže toto výchovné vedení odnesou očička vašeho dítěte. U dítěte tak zkrátíte bezstarostné spontánní hraní a předčasně je děláte dospělým a vůbec si nevšímáte po čem dítě samo vlastně touží.

Oči toužícího dítěte začnou mít narušeny zrakové osy, které se sbíhají a dítě šilhá. Rozvine se u něj sbíhává šilhavost, která postihuje právě ty aktivní děti, ze kterých v dospělosti vyrostou ambiciózní lidi, kteří  stále po něčem touží a jdou tvrdě za svým cílem, pracovně se přetěžují a zapomínají na spontánní žití, následně si tak přivodí i další nemoci.

Všimněte si očiček vašeho dítěte, když se váš potomek začne na něco těšit nebo po něčem moc touží, zrakové osy nejsou vyvážené a oči směřují směrem k nosu. Někdy může šilhat jen na jedno oko. Pokud šilhá na levé očičko, je moc chtivé nebo netrpělivé. Pokud šilhá na pravé očičko, touží po lásce a zájmu druhých. Možná lásku dostává, ale chce ji ještě víc.

Rozbíhavá šilhavost

Vzniká, když má dítě  zbytečný strach a má malé sebevědomí. Osa levého oka má narušené rozumové chápání a osa pravého oka má narušené citové vnímání. Oči vašeho dítěte směřují směrem ven-tzv. rozbíhají se.

Dítě se nesmí cítit vnitřně osamoceno, často se s ním mazlete a neustále ho chvalte, zahrňte ho tak opravdovou láskou a naučte ho spontánně se radovat z obyčejných věcí, jak kvete kytička, apod. Zároveň i procvičujte hravou metodou jeho okohybné svaly.

Tupozrakost

Vzniká, když dítě nevidí, co by vidět mělo nebo to nechce vnímat. Při tupozrakosti pravého očička veďte vaše dítě k lásce a k  úctě k lidem, zvířatům i rostlinám. Při tupozrakosti levého očička zmírněte u dítěte jeho materiální přání, veďte ho ke skromnosti a naučte ho dělit se s ostatními, aby nebylo vaše dítě sobecké.

Vytvářejte dětem takové podmínky, aby se tu cítily dobře a spokojeně, nedělejte si z nich modly, protože takové uctívání vás stejně jednou zahubí a zároveň zničí jejich vnitřní svět. Radujte se s nimi z maličkostí, hodně se s nimi mazlete, stále jej zahrnujte láskou, která vám pomůže uzdravit jeho nemocná očička.

Zdroj: Miroslav Hrabica: Co nám tělo říká anebo po stopách nemoci

 

Přečtěte si také:

  • Jak naučit dítě na nočníkJak naučit dítě na nočník Pro dítě je nejtěžší, když se 2-3 roky (někdy i déle) domníváme, že na učení celé řady dovedností je ještě malé, až příliš pomáháme, neučíme-neříkáme. Po druhém, třetím roce se nám zdá […]
  • Říkadla a básničky o zubech a zubní hygieně – Dobrá radaŘíkadla a básničky o zubech a zubní hygieně – Dobrá rada Zuby jako perličky mohou mít i babičky, když se ti to nedaří, musíš zajít k zubaři.   Ten ti zuby vyspraví, doborou radu poradí: „O chrup musíš, dítě, […]
  • Jaké signály k vám vysílá vaše dítěJaké signály k vám vysílá vaše dítě Od miminka až do doby, než se naučí vaše dítě mluvit, k vám bude vysílat signály svých emocí nebo potíží, které se musíte naučit rozpoznat, jinak nebudete vědět, co vám vlastně chce […]
  • Ohrádka – ano či ne?Ohrádka – ano či ne? Současný trend nabádá rodiče, aby vedli své děti k samostatnosti a dopřávali jim dostatek volnosti již od útlého věku. Ale to neznamená, že dítě může vyrůstat bez jakýchkoli omezení a vše […]
  • Co dělat při krvácení z nosuCo dělat při krvácení z nosu U dětí dochází ke krvácení z nosu téměř vždycky následkem poranění žilek v nose. Poranění si způsobí dítě buď samo tím, že příliš silně smrká nebo si strká něco do nosu (třeba prst). Co […]
  • Mléčné výrobky ve výživě dětíMléčné výrobky ve výživě dětí Mléko a mléčné výrobky nelze ničím nahradit už prostě proto, že jsou dobrým a přirozeným zdrojem vitamínů i minerálních látek. Stačí vyjmenovat jen ty nejdůležitější, jimiž jsou vápník, […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.