diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Oční vady u dětí z duchovního hlediska

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Náš svět vidíme očima, které jsou pro nás nesmírně důležité a děti vidí vše ještě ve svém barevném světě, pokud jim svým chováním vůči nim jejich nahlížení na svět nenarušíme. Oční poruchy u dětí vznikají, když okolo sebe vidí věci, které jsou mu nepříjemné a touží vidět věci jinak.

Podívejme se na některá oční onemocnění, která vznikají právě v dětství a mají duchovní příčinu. Ještě než se vydáte k lékaři, zamyslete se, jestli něco neděláte ve výchově špatně, protože i zdravotní stav dítěte je odrazem vašeho výchovného vedení.

Šilhání u dětí

Sbíhavá šilhavost

Vzniká, když máte na dítě přehnané nároky a snažíte se, aby bylo úspěšnější v životě, než jste byli sami. Přetěžujete ho velkým množstvím kroužků, vadí vám, když se mu něco nepovede, apod. Jenže toto výchovné vedení odnesou očička vašeho dítěte. U dítěte tak zkrátíte bezstarostné spontánní hraní a předčasně je děláte dospělým a vůbec si nevšímáte po čem dítě samo vlastně touží.

Oči toužícího dítěte začnou mít narušeny zrakové osy, které se sbíhají a dítě šilhá. Rozvine se u něj sbíhává šilhavost, která postihuje právě ty aktivní děti, ze kterých v dospělosti vyrostou ambiciózní lidi, kteří  stále po něčem touží a jdou tvrdě za svým cílem, pracovně se přetěžují a zapomínají na spontánní žití, následně si tak přivodí i další nemoci.

Všimněte si očiček vašeho dítěte, když se váš potomek začne na něco těšit nebo po něčem moc touží, zrakové osy nejsou vyvážené a oči směřují směrem k nosu. Někdy může šilhat jen na jedno oko. Pokud šilhá na levé očičko, je moc chtivé nebo netrpělivé. Pokud šilhá na pravé očičko, touží po lásce a zájmu druhých. Možná lásku dostává, ale chce ji ještě víc.

Rozbíhavá šilhavost

Vzniká, když má dítě  zbytečný strach a má malé sebevědomí. Osa levého oka má narušené rozumové chápání a osa pravého oka má narušené citové vnímání. Oči vašeho dítěte směřují směrem ven-tzv. rozbíhají se.

Dítě se nesmí cítit vnitřně osamoceno, často se s ním mazlete a neustále ho chvalte, zahrňte ho tak opravdovou láskou a naučte ho spontánně se radovat z obyčejných věcí, jak kvete kytička, apod. Zároveň i procvičujte hravou metodou jeho okohybné svaly.

Tupozrakost

Vzniká, když dítě nevidí, co by vidět mělo nebo to nechce vnímat. Při tupozrakosti pravého očička veďte vaše dítě k lásce a k  úctě k lidem, zvířatům i rostlinám. Při tupozrakosti levého očička zmírněte u dítěte jeho materiální přání, veďte ho ke skromnosti a naučte ho dělit se s ostatními, aby nebylo vaše dítě sobecké.

Vytvářejte dětem takové podmínky, aby se tu cítily dobře a spokojeně, nedělejte si z nich modly, protože takové uctívání vás stejně jednou zahubí a zároveň zničí jejich vnitřní svět. Radujte se s nimi z maličkostí, hodně se s nimi mazlete, stále jej zahrnujte láskou, která vám pomůže uzdravit jeho nemocná očička.

Zdroj: Miroslav Hrabica: Co nám tělo říká anebo po stopách nemoci

 

Přečtěte si také:

  • Atopický ekzémAtopický ekzém Tento problém je v dnešní době více než aktuální, ani mé dceři se toto onemocnění nevyhnulo, proto je mi téma velmi blízké. V odborných článcích se uvádí mnoho obecných rad, jak si s […]
  • První tři roky života dítětePrvní tři roky života dítěte Obsáhlá publikace je určena pro všechny maminky a tatínky, kteří chtějí pečovat o své malé dítě co nejlépe. Rodiče se v ucelené a velmi přístupné formě dozvědí vše, co je pro jejich dceru […]
  • Budeme se rozvádět – ale jak to říct dětem?Budeme se rozvádět – ale jak to říct dětem? Autor: Ilona Špaňhelová Rozvedeme se! Těžké rozhodnutí už padlo. A teď je na řadě to nejtěžší – vysvětlit to dětem. Jak na to, to nás dospělé nikdo neučil a chyba se stane tak snadno. […]
  • Jak se domluvit s kojencem a batoletem Také někdy nevíte, proč se váš maličký vzteká, co vlastně chce či co ho rozplakalo? Účinnou cestou, jak mu porozumět, může být právě systém znakování s miminky. Nabídněte vašemu dítěti, […]
  • Už zase zlobíUž zase zlobí Všichni jsme někdy viděli utrápené rodiče, kteří se snažili uklidnit své ječící batole v obchodě, případně jej chtějí zvednout z podlahy, kde leží a kope nohama. Chudáci rodiče musejí […]
  • Jarní procházky s dětmiJarní procházky s dětmi Máte rádi jarní počasí? Já ano. Velice si ho užívám. Po těch tuhých mrazech a sněhové nadílce mám radost, když vysvitne sluníčko a krásně se svými paprsky opře do našich oken. To na nás […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.