diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Nočníky s melodií ??

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Učit dítě na nočník není nic jednoduchého a chce to hodně pevných nervů. Výběr vhodného nočníku nám může práci třeba i ulehčit. Pokud se trefíme do vkusu našeho malého, zalíbí se mu a bude ho používat rád. Dnešní trh nabízí možné i nemožné téměř ve všem a cílí k uspokojení i těch nejnáročnějších zákazníků. Pestrost nechybí ani u dětských nočních hrnců. Máme na výběr z mnoha různých tvarů, barev, velikostí, cen a v neposlední řadě si můžeme dopřát i luxusu v podobě líbivých melodií které zazní po vykonání potřeby. Co si více přát. I když se musím sama sebe ptát – byla bych já nadšená z jakéhokoliv zvuku při konání své potřeby? Určitě NE. Tato činnost je podle mě choulostivá a diskrétní a vyžaduje si ticho a klid. A toto platí dvojnásob u malého dítěte, které učíme sedat a čůrat na věc, která je pro ně nová. Nechápou, bojí se a ještě jim uštědříme šok. Ve snaze dopřát jim fantastický zážitek i při takové činnosti jako je sezení na nočníku, jim spíše ublížíme. Melodie se dítě lekne, začne brečet a odmítne pokračovat. Místo povzbuzujícího efektu melodie dítě vyděsí k smrti. Už má z nočníku strach a zhysterčí jak ho jen zahlédne. Dá nám velkou práci dítě na nočník opět posadit, udržet ho na něm a utišit.

Chápu, že všichni chceme být skvělými a pozornými rodiči. Rozmazlujícími a dopřávajícími. Dětem se snažíme zpestřit každičký okamžik jejich vzácného dětství a udělat i z té nejvšednější záležitosti prostě šou a myslíme jak se dítě skvěle baví. Pro tuto situaci mám jistě logickou radu. Používejte pro prvotní učení nočník normální, a až dítě povyroste, zmoudří, zafixuje si pevně tento hygienický rituál, mužete mu tuto činnost konečně zpestřit nočníkem který bude vyhrávat na celé kolo.

Pro mě je stejně hrající nočník totální blbost. Nějaký koumák se rozhodl tak důležitou a praktickou pomůcku povýšit na absolutně stupidní věc. Jiné maminky na něj možná nedají dopustit, i když přiznám se, že jsem nikdy žádné pochvalné ódy na tento “cool” výrobek neslyšela.

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.