diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Nejprve horečka, potom vyrážka

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Stoupne-li dítěti horečka, obyčejně bývají na vině viry.

Vaše batole mělo po 3 dny horečku bez jiných příznaků a poté se osypalo růžovou drobně skvrnitou vyrážkou, která během několika dnů či dokonce jen hodin zmizela? Zřejmě prodělalo tzv. šestou dětskou nemoc. Jde o virové infekční onemocnění menších dětí (zpravidla do dvou let), jehož nákaza se šíří vzduchem.

Rodiče bývají udiveni ze způsobu, jakým horečka přejde ve vyrážku. Důvod je prostý: Tělo nejprve zvýší svou teplotu až na 40°C, aby nežádoucí virus zničilo. Když se to podaří, zbude po virech v organizmu substance, která se navenek projeví právě vyrážkou.V této době už ale děti nejsou infekční. Nákaza hrozí jen během období horečky.

 


3 komentářů k “Nejprve horečka, potom vyrážka

  1. splouchadlo

    tohle znám moc dobře..na horečku jsme dávali nurofen -sirup. horečka vždy klesla, ale vracela se. po 3 dnech se malá osypala..za den to bylo pryč…myslím, že si prodělala šestou nemoc..kde jsou tyhle příznaky typické

  2. Alena Pánková (autor)

    Taky jsem touto zkušeností se svým synkem prošla, proto jsem článeček napsala, je to tam krátce, jasně a výstižně vysvětleno a popsáno. Mě samotnou lec-co v péči o miminko zajímalo a neměla jsem kamarádky s miminky, které by mě dávaly cenné rady a poučky. Proto jsem hodně věcí študovala na internetu a také četla různé zkušenosti maminek. Když se šestá nemoc stala nám, bylo Kubíkovi 5 měsíců. Zničeho nic horečky 38,5°C které trvaly 2 dny a dětský lékař nás poslal raději do nemocnice. Tak po dalších 2 dnech horečku srazili a Kubíček se osypal. Já nevěděla co se stalo, neměla jsem přece jen nastudovaný manuál k miminku tak důkladně, ono to ani dost dobře nejde, vše přinese čas a zkušenosti. Paní doktorka mě ale řekla, že vyrážka se objevila po horečce a to je známka, že teploty definitivně ustoupily. No a my šli druhý den potom domů. Vyrážka zmizela do pár hodin. Ještě je pátá nemoc, ta však postihuje starší děti, takže prozatím to neřeším.

  3. Aajfelka

    Tak přesně toto můj syn nedávno prodělal. Je tedy fakt že nám horečky trvaly déle a ještě nás k těm horečkám doprovázela rýma ale za to vyrážka zmizela po pár dnech.

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.