diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Navštivte solnou jeskyni v Praze

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Navštivte solnou jeskyni v Praze. 2 vstupy pro dospělou osobu (+ děti do 6 let zdarma!) do solné jeskyně Hnězdenská v hodnotě 300 Kč za cenu 150 Kč, sleva 50%, 50 minut.
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let zdarma) do solné jeskyně Hnězdenská v hodnotě 370 Kč za cenu 185 Kč, sleva 50%, 50 minut
Jeskyně je vybavena solništěm pro děti plným hraček a dětskou skluzavkou.
Součástí jeskyně je domácí kino, dětem pouštíme po předchozí dohodě na posledních cca 20min terapie pohádku, je možno se předem domluvit, která z naší nabídky to bude, dle oblíbenosti u dětí.  
Pro každé dítě máme ke sledování pohádky připravenou židličku či karimatku.
Pokaždé se snažíme děti nějak odměnit a motivovat, aby se na další terapii těšily.
Na 100% u nás vždy zaparkujete (před jeskyní je široký parkovací pás)
Bezbariérový vstup a “parkoviště” pro kočárky – do naší předsíně se vejdou najednou až 3 kočárky (pokud jich bude víc, vždy se nějak vyřeší).
Uzamykatelné skříňky na osobní věci (mobil, peněženka).
K dispozici zdarma pitná voda Fromin a vlhčené ubrousky pro otření rukou dětí, aby si nesahali do očí apod.
K dispozici přebalovací pult. WC – nočník a sedátko k dispozici
Vezměte si s sebou prosím světlé a silnější ponožky na převlečení, děti mohou mít i tepláčky.
Doporučujeme – osobně vyzkoušeno členem týmu Mamaslev :o)

počet voucherů na 1 osobu není omezen
maximální počet voucherů neomezen
maximální počet voucherů na osobu neomezen
voucher je platný od 15.9. do 15.11.2012
nutná rezervace na tel.: 737 277 764

Provozní doba: Po: zavřeno, Út-Pá: 9-20, So-Ne: 10-18 (otevírací doba je uvedena orientační, může se měnit a je nutná telefonická rezervace)
Solná jeskyně Hnězdenská, Hnězdenská 735/6, PRAHA 8, 181 00
Bližší informace na www.sjhnezdenska.cz, info@sjhnezdenska.cz, tel. 737 277 764

Jak se k nám dostanete:
Z metra C Kobylisy autobusem č.177 (zastávka Krakov) nebo autobusy č.144, 102 (zastávka Na Pazderce), odtud pěšky 2 – 3 minuty.

Solná jeskyně Hnězdenská – UŽIJTE SI MOŘE UPROSTŘED JEDNOHO Z NEJVĚTŠÍCH SÍDLIŠŤ V PRAZE!

Jedná se o kombinovanou solnou jeskyni tvořenou 2 tunami soli z Mrtvého a Černého moře v přírodní podobě a 9 tunami halitu (himalájské solné krystaly, mineralizovaná jodová sůl z Klodawy).

To vše vytváří v solné jeskyni jedinečné
a nenapodo itelné mikroklima, vyznačující se svou vysokou bakteriologickou čistotou, silně mikro a makro elementy nasyceným záporně ionizovaným vzduchem, dostatečnou vlhkostí a teplotou (21°C – 23° C).
U nás je vlhkost vzduchu min. v rozmezí 40-50% což je dobré z několika důvodů:

->pokud chceme, abychom dostali jedinečný vzduch v solné jeskyni do těla jako jednolitý povlak, který zůstane na sliznici nosu a dalších v “trubicích” dýchacího ústrojí, je nutné, aby byl dýchaný vzduch dostatečně vlhký

->suchý vzduch se dostává až do plic, kde sice odvede svou práci, ale na sliznicích a pokožce moc nezůstává

->vysoký obsah minerálů v jeskyních výhradně z mořské soli může u někoho způsobit až nevolnost, případně může jiným způsobem působit agresivně.

Kromě, pro člověka velmi důležité záporné ionizace, je vzduch “přesycený” sloučeninami jódu, brómu, draslíku, hořčíku, vápníku, železa, selenu a dalšími, které jsou nepostradatelnými složkami pro správnou činnost lidského organizmu. Bylo prokázáno, že tyto prvky se v solných jeskyních uvolňují mnohem intenzivněji než ve volné přírodě. Podle odborníků 45 minutový pobyt odpovídá až třídennímu pobytu u moře. Solná jeskyně tak má příznivý vliv na zdraví, obranyschopnost a správné duševní rozpoložení člověka. Ke zlepšení zdravotního stavu dochází už po několika procedurách.

Názor fyzioterapeuta k otázce chůze dětí naboso po hrubozrnné soli v solné jeskyni:

Chůze naboso po kamíncích (a po hrubozrnné soli – v solné jeskyni z hygienických důvodů s čistými ponožkami) napomůže nalézt ztracenou rovnováhu těla, povzbudí jeho obranyschopnost, může uvolnit i napětí svalů zad apod. Mimo jiné jde i o velmi příjemný tělesný zážitek. Zkuste si 10 min. šlapat na místě v hrudkách soli. Je to skutečně velmi příjemná masáž chodidel. Využijte tedy solné jeskyně mimo jiné i k tréninku chodidel svých dětí, tak aby měly šanci vybudovat si správnou klenbu, která je prevencí dalších pohybových problémů. Chůze naboso v sypkém nerovném terénu je tou nejpřirozenější a nejúčinnější prevencí, jakou můžeme v tomto směru dětem nabídnout.

Přijďte se k nám prosolit a odpočinout si!

Zdroj: http://mamaslevy.cz

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.