diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Muzeum strašidel Plzeň

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Muzeum strašidel PlzeňO muzeu. Muzeum strašidel se nachází na západní straně nám. Republiky v samém centru města Plzně. Už od 16.století býval domem hostinským, dnes hotel Central. Dům, jako celá Plzeň, je protkán pověstmi, pohádkami, tajemnými bytostmi a strašidly. Jedinečná expozice strašidel a pohádkových bytostí z Plzně. 

Svět pohádek a kouzel. S úsměvem a nadsázkou nahlédneme do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů. Bájný kníže Radouš, vodníci, čarodějnice, Saracenský čert, ohnivý pes, draci a jiná havěť nestoudná je u nás v Muzeu k vidění.Počet bytostí se neustále mění, neboť strašidla se prostě objevují a zase ztrácejí, aby nás mohla znovu vystrašit.

Muzeum se skládá ze dvou sklepních prostor. V prvním patře je k vidění spousta čarodějnic, šotek Literka, skřítek Duchmaus, který ochránil město Stříbro před Křižáky, jediný podzemní hrad v Čechách a to Cukrštejn, který chrání vchod do cukrových dolů, Bezhlavý rytíř, Ohnivý pes další postavičky a bytosti.

07Bojíte se rádi? Při vstupu do druhého podzemního prostoru muzea můžeme slyšet podivuhodné zvuky, které nás navádí k různým představám, někdo se možná malinko bojí, ale hlavně zvědavost nám nedá nesejít dolů. Zde můžeme vidět vodníka Barchána u studny, která je zároveň bránou do tajných podzemních prostor alchymistů, dále na nás čeká bájný kníže Radouš s věrnou chrticí, alchymista, čerti, Bílá a Černá paní, Saracenský čert a panoramatická mapa pohádkových míst s největším výskytem strašidel na metru čtverečním. V prodejně muzea si můžete koupit také masky, karnevalové doplňky, žertovné předměty apod. Pohádkové představení každou sobotu a neděli vždy od 15.00 hod. Cena v rámci běžného vstupného.

 

Navštivte unikátní expozici strašidel a pohádkových bytostí, náhlédnete do pohádkového světa strašidel a kouzel zapomenutého času staré Plzně a okolí. Uvidíte Bájného knížete radouše, vodníka, čarodějnici, Saracénského čerta, ohnivého psa, draka a dalších strašidel. Navíc si můžete zakoupit suvenýry v Čarokrámku. Muzeum si můžete prohlédnout sami, s průvodcem, čí objednat nějaký vzdělávací program.

Vstupné na prohlídku bez průvodce: děti a důchodci-50 Kč, dospělí- 80 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti)- 220 Kč, ZTP- 40Kč

Bližší informace na www.muzeumstrasidel.cz


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.