diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Mozaiky a modelování pro nejmenší

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Řada dvouletých dětí již má velký zájem něco vytvářet, kreslit, sestavovat, lepit… Většina klasických výtvarných technik ale vyžaduje trpělivost, soustředění a obratnost, kterou tak malé děti ještě nemohou mít. V Agátině světě jsme se tedy zaměřili na tuto oblast a našli pro vaše děti několik fungujících tipů na výtvarné aktivity.
Šikovné děti od 2 let mohou vyzkoušet jednoduchou pěnovou mozaiku. Na obrázku jsou předtištěné značky, na které děti nalepují samolepící pěnové dílky. Sada Učím se mozaiky obsahuje 4 obrázky zvířátek a archy s dílky. Na každý obrázek je potřeba pouze několik mozaikových dílků, které se lepí dostatečně daleko od sebe, aby to zvládly i nemotorné dětské prstíky.

Jinou jednoduchou alternativou jsou mozaiky z modelíny. Francouzská značka Djeco připravila skvělou sadu pro nejmenší děti Medvídek a jeho kamarádi. Děti z modelíny vytvářejí jednoduché tvary – kuličky, proužky (“hady”), a ty pak lepí na podložku. Modelína se nechá zaschnout a dětem tak vznikne krásný obrázek, který může ozdobit jejich pokojík nebo se stát milým dárkem pro někoho blízkého.

Na ještě jednodušším principu fungují malé modelovací sady od Djeco. Děti v nich z lehké modelíny udělají jakýkoliv jednoduchý tvar – „hroudu“, kouli, placku… Do té pak zapíchnou dílky z pevného kartonu, které z neumělé hroudy modelíny udělají krásnou figurku zvířátka, princezny, indiána…


Prstové barvy

Děti milují práci s barvami a současně vše zkoumají rukama. Ideálním spojením tedy je malování prstovými barvami. Jednou z variant jsou samostatné velmi kvaliltní prstové barvy od holandské značky SES. Tyto prstové barvy jsou zdravotně nezávadné a navíc obsahují zhořčovadla, tudíž je děti nemají tendence olizovat. SES nabízí i variantu ECO, ve které 60 – 99% materiálu použitého na barvy i obal je z přírodních a recyklovatelných materiálů.


Druhou variantou je nádherná výtvarná sada Malování prstíky od francouzské značky Djeco. Ta obsahuje kromě prstových barev i předlohy k 8 obrázkům (4 předlohy, každá dvakrát) formátu A3. Děti si barvy rozdělají na kartonové paletě a podle podrobného návodu krok za krokem dokreslují obrázky.

Koláže pro děti

Děti dokáží vytvořit krásné obrázky, pokud my dospělí netrváme na tom, že postavičky a zvířátka mají vypadat jako ve skutečnosti. Nechte děti třeba lepit samolepky na základy obrázků ze sady od značky Djeco – Tvoř si zvířátka. Ta obsahuje obrázky 4 zvířátek, každé 6x, a k tomu přes 400 veselých barevných samolepkových dílků, kterými děti mohou zvířátka dotvořit podle své fantazie.

Jinou formou koláží, kdy děti pracují už s různými materiály, je sada Koláže pro nejmenší. V ní najdete základy pro 4 obrázky zvířátek a spoustu materiálu (oči, vousky, ruce, nohy…). Děti podle návodu dolepují dílky na základ obrázku.


Připravil: www.agatinsvet.cz


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.