diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Miminko v zimě

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Obléknout miminko v zimě není rozhodně levná záležitost, o to víc bychom měli přemýšlet nad tím, do čeho budeme investovat. Omyl v těchto případech může přijít třeba i na několik tisíc!

Ať už máte doma právě narozené miminko nebo dítě ve věku batolete, bez pořádného zimního fusaku se neobejdete. Většina výrobců kočárků proto ke svým modelům rovnou vyrábí i originální fusaky. Ty s kočárkem ladí nejen designově, ale především mu odpovídají rozměrově. Fusak tak do kočárku pasuje jak ulitý. Nicméně jejich cena většinou odpovídá ceně kočárku, takže leckdy přesahuje i dva až tři tisíce korun. Pokud ovšem milujete zimu a víte, že budete často jezdit do hor, investice do kvalitního fusaku se určitě vyplatí.

Městské maminky ale dávají přednost takzvaným univerzálním fusakům, které většinou stojí méně než tisíc korun, například Babypoint nebo Dr. Fusak Max. Při jejich koupi výrobci doporučují dorazit do prodejny s kočárkem a vyzkoušet, zda do něj pasuje. A nebo alespoň pečlivě porovnat rozměry fusaku s rozměry kočárku. Pro malá miminka se délka fusaku většinou pohybuje mezi 80 až 85 centimetry. Ale velmi praktické jsou například fusaky, které lze pomocí další přídavné části prodloužit až na 120 centimetrů. Vejdou se jak do hluboké korby, tak i do sporťáku.

A čeho si u fusaků všímat? Samozřejmě materiálu, který by měl být uvnitř měkký a teploučký (nejčastěji fleece, ale také kožešina či klasický beránek), na povrchu pak nepromokavý (většinou nylon, polyamid a vše s voděodolnou úpravou). Důležité jsou i různé možnosti utahování a uzavírání fusaku, které můžete nastavovat podle počasí. A skvělé jsou i připravené otvory pro bezpečnostní pásy. Těch bývá většinou pět a jsou zašité. Každý si tak rozstřihne jen ty otvory, které potřebuje.

Existují pak i fusaky do autosedaček typu vajíčko, které jsou menší. V tomto případě zvažte, jak často a jak dlouho pobývá vaše dítko v autosedačce venku. V autě či obchodě k jeho zahřátí totiž většinou stačí teplejší deka nebo kombinéza a vy tak můžete ušetřit mnoho set korun.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.