diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Maminky, myslete na své zdraví!

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

batoh volny cas2Věděla jste, že téměř 300 tisíc lidí v produktivním věku se léčí s bolestmi zad? Braňte se těmto obtížím dříve, než přijdou!

Nepřetěžujte se

Bolest zad je velmi častým průvodním jevem v těhotenství, kdy dochází i k výrazným hormonálním změnám a tělo se náhle vyrovnává s nezvyklou zátěží – těhotenským bříškem. Nejinak je tomu i po porodu, když maminky nosí své děti v náruči. S tím, jak rostou a přibývají na váze, se zvyšuje i zátěž na svalové ústrojí matky.

Důležité je mít na paměti, že byste se měla vyvarovat jakékoli zbytečné a nevhodné zátěži zad. Tou je například nošení absolutně nevyhovujících tašek.

V čem (ne)nosit své věci

Vždy si rozmyslete, zda vše, co nesete, skutečně potřebujete. A místo tašky přes rameno noste raději batoh.

Může se to zdát jako malichernost, faktem ale je, že kvalitním batohem vašim zádům výrazně ulehčíte. Čeští lékaři se shodují, že právě jednostranná zátěž těla přispívá k rozvinutí vadného držení těla a skoliózy, což může vést až k velmi nepříjemným bolestem hlavy a krční páteře.


Batoh vám navíc usnadní práci – máte obě ruce volné, zatímco taška z ramene sklouzává a komplikuje tak pohyb.

Batoh? A jaký?

Skutečně kvalitní batoh poznáte velmi snadno – má anatomicky tvarovaná, pevná záda, která budou vyhovovat vašim tělesným proporcím. Nesmí chybět nastavitelné popruhy široké alespoň 30 mm. Pro větší stabilitu batohu se doporučuje i pevné dno.

Bojíte se, že neexistuje batoh, který by dobře vypadal? Žádné obavy! Podívejte se například na nabídku firmy Topgal. Je sice známá především výrobou studentských batohů, ale ve své nabídce má i opravdu špičkové a dobře vypadající batohy pro volný čas, jejichž službu ocení každá maminka.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.