diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Lízátko – nanuk

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Vadilo mi, že můj maličký syn si brzy oblíbil sladká lízátka, která jsou přeslazená, ničí zuby a obsahují spoustu škodlivin. V létě miloval nanuky, v kterých je také víc chemie, než mléka a dalších prospěšných látek. A tak jsem mu vymyslela lízátko-nanuky.  A jak takový lízátko-nanuk vypadá?

Vzala jsem špejli, na kterou jsem napíchla např. kostičku ananasu, kuličku hroznového vína, kostičku vodního melounu. Dá se kombinovat jakékoliv ovoce, na které dítě nemá alergii a které ve svém věku smí konzumovat. Tyto polotovary jsem v teplém létě uložila na talířek a dala do ledničky. Když bylo synovi teplo a chtěl mlsat, dala jsem mu lízátko-nanuk. Pochutnal si a zároveň prospěl svému zdraví. Tato drobnost sloužila i v období mezi jídly, když ho honila mlsná.

Protože můj syn miloval hodně zeleninu, začala jsem mu vyrábět i zeleninové lízátko-nanuky. V takovém případě jsem napichovala na špejličky např. sherry rajčátka, kostičky okurky, plátky papriky, kuličky hrášku.

Když na toto své děťátko naučíte, předejdete možná jeho přejídání sladkostmi plnými škodlivin i vztekání se u regálu v obchodě, když si ony chemické výtvory dítě vyžaduje. Můj syn se naopak těšíval domů na „lízátko-nanuky“.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.