diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Kojení na veřejnosti

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Pokud máte potřebu chuť na veřejnosti kojit, nenechte se nikým znechutit. Kojení je naprosto přirozenou součástí života a není jediný důvod, proč na veřejnosti krmit dítě z láhve jen proto, aby se přihlížející necítili pohoršeni. Mějte na paměti, že případné pohoršení, které vzbuzuje vaše kojení, je pouze problémem přihlížejících nikoli Vaším.
Z právního hlediska máte v České republice právo kojit své dítě kdekoli na veřejnosti, ale na druhou stranu byste měla respektovat nejen právo ale i zvyky v cizích zemích, které navštívíte. Pokud jste kolem sebe neviděla žádné matky kojící na veřejnosti, nebojte se zeptat.

Pro některou ženu je nepřijatelné, aby cizí lidé viděli její prsa a snaží se mít i na veřejnosti co nejvíc soukromí, pro jiné je zase kojení přirozené a necítí potřebu prsa schovávat. Budete potřebovat asi určitý čas, než si na kojení na veřejnosti zvyknete. Ostatně stále jde o intimní partie vašeho těla, která běžně na veřejnosti nevystavujete. Navíc diskrétnost nemá nic společného se studem nebo hanbou za to, že krmíte své dítěte. Zkuste se zbavit dojmu, že se na Vás všichni kolem dívají. Navíc jakmile si na kojení na veřejnosti zvyknete, stane se to pro Vás přirozenou součástí života, kterou budete zvládat již bez problémů jako doma.

Pokud si nejste jistá, jestli můžete na tom kterém místě kojit, klidně se zeptejte. Budete tak mít pocit většího pohodlí a pohody. Pokud víte, že budete kojit na veřejnosti, patřičně se oblečte. Vezměte si tričko nebo košili, které se dají rozepnout a nemusíte je vyhrnovat. Stejně tak investujte do mateřské podprsenky, u které můžete odepnout jeden košíček a pohodlně nakojit, aniž byste ji musela celou rozepínat. Noste s sebou malou přikrývku nebo deku. Můžete se do ní při kojení zahalit, stejně tak některé děti mají rády, pokud si přikrývku přehodíte přes rameno a jejich hlavičku. Při kojení tak mají soukromí a neruší je podněty zvenčí.

Nakrmte své dítě hned při prvních projevech hladu. Hladové děti jsou nervózní a hlučné a kojení se bude odehrávat ve větším napětí. Pokud si ještě nejste jistá, jestli dítě na veřejnosti kojit, uvědomte si, že rozhodně je lepší kojení na veřejnosti, než dětský pláč.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.