diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Kočárek pro sourozence

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Chtěla jsem mít děti brzy po sobě a jelikož jsme na první dceru čekali třičtvrtě roku, ponechali jsme početí druhého potomka náhodě. A ono se zadařilo, hodně brzy. V září oslaví  má první dcera 1 rok a narodí se nám druháJ  Všichni mi říkali, jak to budeš zvládat, tak malé děti. Ale já nad tím nepřemýšlím, zvládnout to prostě musím. Všechno mám pěkně zažité s první dcerou, všechny potřeby, oblečení atd. máme doma, takže stačí jen druhá postýlka a kočárek.

A to mě na začátku nenapadlo, že bude tak velký problém, kočárek pro dvě děti, nebo-li kočárek pro sourozence. To je opravdu oříšek. Když si člověk projde internet, tak to jako moc velký problém nevypadá, výběr  je celkem široký. Rozhodovala jsem se, zda chci děti vedle sebe nebo za sebou. Obě varianty mají jistě svá pro a proti. Já se ale rozhodla hledat kočárky, kde budou děti za sebou. Přijde mi mnohem praktičtější, určitě se s ním vejdu všude do dveří a i do auta bude skladnější.

Ale problém začíná, pokud chcete kočárek vidět na vlastní oči a nebo si jej s jedním dítkem vyzkoušet. Jelikož jsem z Moravskoslezského kraje, hledala jsem na internetu prodejny v tomto kraji. Dnes je již opravdu velká řada prodejců zaměřená na kočárky. Ve svých e-shopech nabízejí spoustu kočárků, ale pokud vybraný kočárek pro sourozence chcete vidět na vlastní oči, nastává ten velký problém. Pokud na prodejně nějaké takové kočárky mají, tak jen 2–3 kusy a tím to končí. A samozřejmě v žádné takový, který jsem si vybrala. Nakonec jsem totiž, po pročtení různých diskuzí maminek, vybrala trojkolku, kterou si maminky velice chválí, ale v žádné prodejně takový kočárek není k vidění. To se mi stalo ale i u dalších 2 kočárků, kteří byli mými favority. Prý si mám kočárek prohlédnout jinde a případně si jej pak koupit přes e-shop. Rada nad zlato, když vám všude řeknou to samé. Copak je to jako kupovat rohlíky? Kočárek je investice v řádech tisíců i desetitisíců a já si jej prostě neumím vybrat jen podle obrázku. Sama jsem se v několika prodejnách přesvědčila, jen když jsem do nich svou první dceru posadila, že ne každý je vyhovující. Z obrázku opravdu nezískáte ten správný dojem (i když jsou zde popisky), jak je kočárek velký a prostorný, že není těžký pro manipulaci na chodníku, po sjezdech na schodech atd.

Jak tedy tuto situaci vyřešit? Možností je koupit kočárek přes e-shop, doma si jej vyzkoušet a pak jej vrátit, tak jak nám to umožňuje zákon (odstoupení od smlouvy), nebo hledat v inzerátech s použitými kočárky. Tak jsem to nakonec udělala i já. Našla jsem si paní z našeho kraje, která můj vybraný kočárek prodává, a doufám, že si pro něj brzy pojedeme a tím náš velký problém vyřešíme.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.