diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Když venku prší, zabavme malé pomocníky v kuchyni

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Přicházejí ubrečené podzimní dny, některé dny prší od rána do večera, a pak je často každá rada drahá, jak zabavit neposedné děti. Strávit celé odpoledne na hřišti, jako ve letních dnech, nepřichází ve velkém slejváku do úvahy, i když jsou děti vybaveny pláštěnkami a holínkami. A tak je můžeme přizvat na pomoc do kuchyně.

Přibližně před rokem jsem na internetu objevila prima nápad na recept na nepečený dort z piškot. Je to osvěžující, letní pochoutka. Letní proto, že se  podává chlazená. Nicméně musím přiznat, že si na tomto dortu všichni rádi pochutnáváme v jakoukoliv roční dobu.

Recept je velice jednoduchý a rychlý. Sáhnu po něm kdykoliv mám chuť na něco sladkého a nechce se mi péct. Často jej připravuji i pro návštěvy a zatím nikdy nezklamal. Ráda se s vámi o recept podělím. Při výrobě dortu můžeme zaměstnat děti, které budou jistě rády pomáhat i ochutnávat.

Budeme potřebovat:

4x zakysaná smetana
2x vanilkový cukr
2 balíčky piškotů
cukr krystal
ovoce dle chuti (banány, jablka, hrušky, jahody, mandarinky, atd…)
kakao na pečení
čokoláda na vaření

Připravíme si dvě misky a do každé z nich dáme 2 smetany, 2 až 3 polévkové lžíce cukru a nasypeme vanilkový cukr. Do jedné z misek přidáme trochu kakaa. Zamícháme. Dále budeme potřebovat nádobu na dort, dáme do ní potravinářskou folií a můžeme začít skládat piškoty plochou stranou dolu. Na tuto vrstvu dáme ovoce, zalijeme bílou směsí smetany a cukru. Narovnáme další piškoty, ovoce a zalijeme kakaovou směsí. Následuje poslední vrstva piškotů, tentokrát ale plochou stranou nahoru. Na nich bude dort stát. Dáme alespoň 5 hodin do lednice. Nejlepší je však dort nechat uležet přes noc. Po vyklopení dortu z nádoby posypeme strouhanou čokoládou. Můžeme nazdobit sekanýma mandličkami nebo třeba lentilkami. Pak je dort krásně barevný. Určitě když dáme dětem do ruky krabičku lentilek, tak na dortu vytvoří krásné obrázky.

Přeji dobrou chuť a spoustu zábavy a legrace.

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.