diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Kalendář „Příběhy 2013“

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Máte i vy osobní zkušenost s nádorovým onemocněním u sého dítěte? Není vám lhostejné zdraví vašich dětí? Chcete nějakým způsobem pomoci nadačnímu fondu Kapka naděje? Určitě čtěte dál.

Nadační fond Kapka naděje

Nadační fond pro pomoc nemocným dětem zvláště s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a pro děti, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně.
Od roku 2002 také pro pomoc nemocným dětem po celé České republice.
Nadační fond Kapka naděje vznikl v září roku 2000 na podkladě životní zkušenosti paní Venduly Svobodové a zároveň jako reakce na neutěšené poměry na dětské transplantační jednotce dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole.

Nadační fond si předsevzal svojí činností kontinuálně podporovat toto jedinečné pracoviště v České republice – oddělení hematologie, jehož součástí jednotka je.

Již třináctým rokem pomáhá Nadační fond Kapka naděje postiženým dětem s poruchou krvetvorby. Trpělivá a velmi intenzívní pomoc NF KN nemocným dětem přesáhla postupně brány motolské nemocnice v Praze a stala se symbolem velmi přesně cílené a efektivní charitativní činnosti s celorepublikovým dosahem. Kromě Prahy, jsou také Ostrava, Brno, Zlín, České Budějovice, Liberec, Mladá Boleslav, Jihlava, Karlovy Vary, Hradec Králové, Pardubice, Příbram, vždy konkrétní nemocnice, s každoroční konkrétní pomocí dle požadavků konkrétních zdravotnických zařízení.

Kalendářem “Příběhy 2013” navazujeme dva předešlé úspěšné ročníky :

“Příběhy 2011 a Příběhy 2012”, které vzbudily pozornost nejenom médií, široké veřejnosti, ale i odborníků.
Kalendář “Příběhy 2011„ byl vybrán do prestižní soutěže “Kalendář roku„ a vyhrál 2. MÍSTO v kategorii – VYJÁDŘENÍ SOCIÁLNÍ ROLE.

Myšlenka celého projektu:

Děti mají svůj svět a do tohoto světa patří i dětské sny. Pomáháme dětem vrátit zdravé dětství, aby k naplnění jejich snů měli dostatek sil a energie. Viděli jsme hodně nemocných dětí. A protože je pro nás prioritou pomáhat k jejich uzdravení snažíme se jim jejich boj se zákeřnou nemocí co možná nejvíce ulehčit.
Tento projekt patří všem malým pacientům především malým statečným bojovníkům – dětem s leukémií, které bojují, aby si v budoucnu mohly splnit svůj sen.

U zrodu nového kalendáře stál nápad, jak originálním a uměleckým způsobem, ukázat lidem, že děti léčené na Klinice dětské hematoonkologie ve FN Motol, ale i z ostatních koutů ČR mají chuť spojit síly se známými osobnostmi a podpořit projekt, který pomůže právě těm, kteří stále ještě se zákeřnou chorobou bojují, jejich kamarádům.

Jedná se o unikátní projekt, který bude svými fotografiemi lidem kouzlit úsměv na rtech, kdykoliv se na kalendář podívají a zároveň navodí pocit zamyšlení nad potřebou pomoci nemocným dětem. Kalendář určitě neskončí na dně skříně nebo stolu, ale bude své okolí oslovovat naléhavostí nastíněných problémů.

Měsíční listy budou obsahovat – uměleckou fotografii a krátký příběh fotografovaného dítěte, zajímavý příběh historické osobnosti a kalendárium.

V roli dospělých historických osobnosti, jsou známé české osobnosti.

Karel IV. a Kateřina – Jakub Kohák a Renata Langmannová
Napoleon Bonaparte – Petr Bende
Kolumbus s doprovodem – Jan Čenský a Vypsaná fixa
Sv. Anežka česká – Ivana Chýlková
Galileo Galilei a služebná – Luděk Sobota a Tereza Voříšková
Michelangelo – Olbram Zoubek
Kleopatra a César – Adéla Gondíková a Dalibor Gondík
Johanka z Arku – Diana Kobzanová
Ramesse II. a Nefertiti – Pavel Liška a Eliška Bučková
Čingischán a bojovníci – Mandrage
Amundsen – David Koller
Královna ze Sáby a Šalamoun – Anna Kulovaná a Michal David

13. list bude obsahovat informace o projektu NF Kapka Naděje, o autorovi fotografií a loga či webové odkazy na sponzory – partnery, kteří se budou podílet na vydání kalendáře.

Rozměr kalendáře 500×480 mm

“Věřím, že i mé fotografie ve Vás vzbudí trochu fantazie, touhy, úsměvu a představivosti a přinesou Vám to správné světlo a hlavně chuť pomoci dobré věci…dětem kteří to tolik potřebují”. Říká Martin Vobořil, autor fotografií.  

Více informací na: www.kapkanadeje.cz

 
 

 

Přečtěte si také:

  • Krtčí metro aneb co se dá ještě koupit za jednu korunuKrtčí metro aneb co se dá ještě koupit za jednu korunu Milí přátelé, přeji Vám hezký den. Rád bych Vás přizval do projektu pro radost nám a dětem, happeningu, čehosi proti "krizové blbé" náladě… Nedávno jsem na webu četl článek, co se dá […]
  • Vývoj a výchova dítěte krok za krokemVývoj a výchova dítěte krok za krokem Často se říkává, že děti rostou jako z vody. Představu o úprku času jste si jistě udělali, i pokud vlastního potomka ještě nemáte. Jakmile však miminko přijde na svět a vy na vlastní oči […]
  • Pohádkové uspávankyPohádkové uspávanky Komu by se chtělo do postýlky, když svět je plný zajímavých věcí a zážitků? Spát se ale musí a usínání může být také báječné dobrodružství. Kdy jindy se potkat s pohádkou než chvilku před […]
  • Maska na spaníMaska na spaní Každé ráno jsem vstávala ospalá a nevrlá. Vstávala jsem mezi posledními v domě a tak mě budívalo světlo, které prosvítalo prosklenými dveřmi. Celý den jsem neustále zívala a snažila se […]
  • Jak je to s očkováním?Jak je to s očkováním? V tomto měsíci má být již vaše dítě očkováno proti záškrtu a dávivému kašli. Očkování se provádí mezi třetím a pátým měsícem. Možná, že dokonce má již vaše dítě druhou dávku toho očkováni. […]
  • Vejce plněná bylinkovým krémemVejce plněná bylinkovým krémem K Velikonocům rozhodně patří nejen sladké pokrmy jako je beránek a mazanec, ale také různé varianty pokrmů z vajec. Nám doma velice chutnají plněná vajíčka bylinkovým krémem. Nejen že si […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.