diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Kalendář „Příběhy 2013“

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Máte i vy osobní zkušenost s nádorovým onemocněním u sého dítěte? Není vám lhostejné zdraví vašich dětí? Chcete nějakým způsobem pomoci nadačnímu fondu Kapka naděje? Určitě čtěte dál.

Nadační fond Kapka naděje

Nadační fond pro pomoc nemocným dětem zvláště s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a pro děti, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně.
Od roku 2002 také pro pomoc nemocným dětem po celé České republice.
Nadační fond Kapka naděje vznikl v září roku 2000 na podkladě životní zkušenosti paní Venduly Svobodové a zároveň jako reakce na neutěšené poměry na dětské transplantační jednotce dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole.

Nadační fond si předsevzal svojí činností kontinuálně podporovat toto jedinečné pracoviště v České republice – oddělení hematologie, jehož součástí jednotka je.

Již třináctým rokem pomáhá Nadační fond Kapka naděje postiženým dětem s poruchou krvetvorby. Trpělivá a velmi intenzívní pomoc NF KN nemocným dětem přesáhla postupně brány motolské nemocnice v Praze a stala se symbolem velmi přesně cílené a efektivní charitativní činnosti s celorepublikovým dosahem. Kromě Prahy, jsou také Ostrava, Brno, Zlín, České Budějovice, Liberec, Mladá Boleslav, Jihlava, Karlovy Vary, Hradec Králové, Pardubice, Příbram, vždy konkrétní nemocnice, s každoroční konkrétní pomocí dle požadavků konkrétních zdravotnických zařízení.

Kalendářem “Příběhy 2013” navazujeme dva předešlé úspěšné ročníky :

“Příběhy 2011 a Příběhy 2012”, které vzbudily pozornost nejenom médií, široké veřejnosti, ale i odborníků.
Kalendář “Příběhy 2011„ byl vybrán do prestižní soutěže “Kalendář roku„ a vyhrál 2. MÍSTO v kategorii – VYJÁDŘENÍ SOCIÁLNÍ ROLE.

Myšlenka celého projektu:

Děti mají svůj svět a do tohoto světa patří i dětské sny. Pomáháme dětem vrátit zdravé dětství, aby k naplnění jejich snů měli dostatek sil a energie. Viděli jsme hodně nemocných dětí. A protože je pro nás prioritou pomáhat k jejich uzdravení snažíme se jim jejich boj se zákeřnou nemocí co možná nejvíce ulehčit.
Tento projekt patří všem malým pacientům především malým statečným bojovníkům – dětem s leukémií, které bojují, aby si v budoucnu mohly splnit svůj sen.

U zrodu nového kalendáře stál nápad, jak originálním a uměleckým způsobem, ukázat lidem, že děti léčené na Klinice dětské hematoonkologie ve FN Motol, ale i z ostatních koutů ČR mají chuť spojit síly se známými osobnostmi a podpořit projekt, který pomůže právě těm, kteří stále ještě se zákeřnou chorobou bojují, jejich kamarádům.

Jedná se o unikátní projekt, který bude svými fotografiemi lidem kouzlit úsměv na rtech, kdykoliv se na kalendář podívají a zároveň navodí pocit zamyšlení nad potřebou pomoci nemocným dětem. Kalendář určitě neskončí na dně skříně nebo stolu, ale bude své okolí oslovovat naléhavostí nastíněných problémů.

Měsíční listy budou obsahovat – uměleckou fotografii a krátký příběh fotografovaného dítěte, zajímavý příběh historické osobnosti a kalendárium.

V roli dospělých historických osobnosti, jsou známé české osobnosti.

Karel IV. a Kateřina – Jakub Kohák a Renata Langmannová
Napoleon Bonaparte – Petr Bende
Kolumbus s doprovodem – Jan Čenský a Vypsaná fixa
Sv. Anežka česká – Ivana Chýlková
Galileo Galilei a služebná – Luděk Sobota a Tereza Voříšková
Michelangelo – Olbram Zoubek
Kleopatra a César – Adéla Gondíková a Dalibor Gondík
Johanka z Arku – Diana Kobzanová
Ramesse II. a Nefertiti – Pavel Liška a Eliška Bučková
Čingischán a bojovníci – Mandrage
Amundsen – David Koller
Královna ze Sáby a Šalamoun – Anna Kulovaná a Michal David

13. list bude obsahovat informace o projektu NF Kapka Naděje, o autorovi fotografií a loga či webové odkazy na sponzory – partnery, kteří se budou podílet na vydání kalendáře.

Rozměr kalendáře 500×480 mm

“Věřím, že i mé fotografie ve Vás vzbudí trochu fantazie, touhy, úsměvu a představivosti a přinesou Vám to správné světlo a hlavně chuť pomoci dobré věci…dětem kteří to tolik potřebují”. Říká Martin Vobořil, autor fotografií.  

Více informací na: www.kapkanadeje.cz

 
 

 

Přečtěte si také:

  • Letecky za hranice všedních dnůLetecky za hranice všedních dnů Začínající mladé rodině se může naskytnout letní dovolená s leteckou přepravou. Nastávající maminka váhá, protože neví, jak s miminkem probíhá cesta. V dnešní době jsou již ale ČSA […]
  • Říkanka – Sedí žába v rákosíŘíkanka – Sedí žába v rákosí Každý rodič by měl mít zásobu říkanek, které svému děťátku říká. Je jich opravdu mnoho. Pojďte se inspirovat u nás a naučte se tyto veselé říkanky, které jsou známy už mnoho let a říkali […]
  • Návyk chodit na stoliciNávyk chodit na stolici V devátém měsíci sedí dítě už úplně samotné a je ho možné ponechat na nočníku samotné. Nočník ovšem umístíme na zem a nikoliv na stůl nebo lavičku. Je tedy na čase, aby se dítě naučilo […]
  • Sportovní hry pro aktivní maminky Maminy Cup 2012Sportovní hry pro aktivní maminky Maminy Cup 2012 Akce, na které byste neměli chybět! - Netradiční sportovní hry pro maminky, děti i rodinné příslušníky s bohatým celodenním programem a účastí maminek ‑ vrcholových sportovkyň. […]
  • Jednohubky pro dětiJednohubky pro děti Když bylo synovi mojí známé 1,5 roku, začal najednou odmítat zeleninu a ovoce. Vše mu nachystala na talířek, ale malý Kájík ho odsunul s tím, že je to ee. Zkoušela malého vybíravce […]
  • Krémová brokolicová polévka s cizrnouKrémová brokolicová polévka s cizrnou Suroviny: ½ brokolice, 1 brambor, 1 mrkev, 100 cizrny, kousek celeru, 1 cibule, špetka strouhaného muškátového oříšku, sůl, 100 ml smetany, 2 lžíce olivového oleje Postup: Cizrnu si […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.