diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Je pro dítě vhodná školka?

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Opět další polemizující debata. Školku dnešní rodiče využívají mnohem více než v dávných dobách. Je to dáno hektickým životním stylem, kdy po krátké mateřské spěchají maminky do práce a nemají kam dítě dát. Tehdy se nabízí jednoduché řešení v podobě školky. Ale pozor! Mohou nastat i vážné problémy a potíže. Například nemoci – jakmile se dítě shlukuje v kolektivu jiných dětí, je téměř jisté, že dřív nebo později onemocní. Pak je to velmi složité. Maminky si musejí vzít v práci paragraf a být s dítětem doma. Další z možných komplikací je, že dítěti se ve školce nebude líbit a vytvoří si blok, když ho tam rodiče povedou, který může následně přejít do fáze psychických problémů. Ty se pak mohou přenést i na školní docházku.


2 komentářů k “Je pro dítě vhodná školka?

  1. Mgr. Tereza Mrhálková

    Zdravím, tak nějak jsem nepochopila, co jste vlastně chtěla článkem říci. Ano s nástupem do školy jsou spojená rizika zvýšené nemocnosti. Ale když se říká a, tak je potřeba říci i b, např. potřeba socializace a zvykání si na kolektiv. Děti starší 3 let už opravdu potřebují dostatečný kontakt s vrstevníky a také se začít osamostatňovat. Navíc naše mateřské školky jsou vzdělávací instituce, nejsou to jen hlídací centra.

  2. AndyS

    Jako vše na světě, má samozřejmě i chození do školky svá pro a proti. Ale já vidím v chození do školky spíše výhody než nevýhody. Pravda, vlastní dítě jsem ve školce ještě neměla, má necelý rok. Ale i já i má sestra jsme školku a dokonce i jesle absolvovaly (a nepozoruji, že by to na nás zanechalo nějaká negativa). Dítě se seznámí se spoustou jiných dětí, naučí se žít v kolektivu, není pak tolik fixováno na matku a může se zde naučit i spoustu jiných věcí (samozřejmě i nějaké špatné věci pochytit, jako jsou sprostá slova atd., ale na ty nemusí ani chodit do školky:)). Ve školce mají děti spoustu zábavného programu, který my mu určitě doma nenabídneme. Takže já jsem určitě pro. Horší je to už s množstvím školek a velkým počtem dětí.

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.