diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jaký vybrat přebalovací pult

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Přebalovací pult patří k základní výbavě každého novorozence. Určen je nejen na přebalování, ale také slouží k převlékání dítěte. Pokud má být přebalovací pult pevnou součástí nábytku, vyberte přebalovací pult typu komoda. Hodí se i tam, kde chybí úložné prostory. Některé tyto pulty jsou vybaveny kolečky. Jejich využití je však poněkud diskutabilní, protože tento typ pultu je těžký a manipulace s ním je obtížná. 

Tam, kde s pultem budete manipulovat z místa na místo, vybírejte lehký přebalovací pult s kolečky. Jsou velmi praktické a lehké. Je možno ho po bytě snadno přesouvat dle potřeby. U těchto přebalovacích pultů jsou většinou 2 poličky – přihrádky, do kterých se vejde vše, co je třeba mít při přebalování při ruce.

Většina lehkých pultů obsahuje i vaničku, která je přímo zabudována ve vrchní části přebalovacího pultu. Tato vanička je však dost malá (její vnitřní délka je obvykle cca 50 cm – to je běžná velikost už novorozence), takže ji nelze dlouho používat. Tuto vaničku bývá tedy lepší využít jako úložný prostor a na koupání pořídit kyblík nebo klasickou velkou vaničku s látkovým lehátkem, které je bezpečné, měkoučké a pohodlné.

Pokud není ve vašich finančních nebo prostorových možnostech pořídit si přebalovací pult, řešením je přebalovací podložka. Jedná se o tvarovaný molitan, který je potažen fólií nebo jiným nesavým materiálem. Tuto přebalovací podložku je možno používat na posteli, sedací soupravě nebo na kuchyňském stole.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.