diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak vybrat vhodnou hračku pro vaši ratolest

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Ať už má vaše dítě 3 nebo 6 let, určitě jste si již mnohokrát položili otázku, jak pro něj vybrat vhodnou hračku,tak, aby byla pro dítě nejen zábavná, ale podílela se také na jeho rozvoji. Přináším vám pár rad, jak na to.

Uvědomte si, že hračka má být vhodná pro vaše dítě, nikoli pro vás

Nevylučujte hračku jen proto, že se vám zdá nudná. Vaše děťátko má jiné potřeby a schopnosti. Mnoho dětí si rádo hraje tutéž hru dokola a zkouší si při ní nabyté schopnosti. Na druhé straně, pokud se vám hračka velmi líbí, je pravděpodobné že svým nadšením ovlivníte i děťátko.
Při koupi hračky byste měli vzít v úvahu, že každé dítě je jedinečné a upřednostní jinou hračku. I přesto, že jsou potřeby děťátka rozděleny do jednotlivých fází jeho rozvoje, stále má dítě i své jedinečné potřeby. Některé miminka se rády dívají na pestrobarevné předměty, jiné dají přednost hračkám, které vydávají zvuky. Pokud koupíte hračku třídění tvarů pro své jednoleté dítě a ono o hračku neprojeví zájem, nebuďte z toho zklamaní. Je možné, že po krátké době přece projeví zájem a bude si s ní hrát, nebo pokud ne, možná upřednostní jiný typ hračky. Když budete přemýšlet nad tím, jaká hračka zaujme vaše dítě, je dobré ho sledovat při hře s více hračkami, kde zjistíte, který typ ho nejvíce zaujme.

Vyberte hračku, která je vhodná pro věk vašeho dítěte

Při koupi hračky nezapomínejte na to, pro jak staré dítě má být hračka určena. Jinou hračku budete určitě vybírat dítěti, kterému má 2 roky, jinou dítěti pětiletému. Hračka, kterou budete dítěti vybírat by pro něj neměla být moc složitá ale naopak ani moc jednoduchá, protože ba dítěti mohla připadat nudná. Zkuste se porad s prodavačkou, pro jak staré dítě je ona hračka určena. Většinou bývá informace uvedena i na obale výrobku. Někteří výrobci uvádějí přesný věk, jiní raději věkové rozmezí, což je možná lepší, jelikož se každé dítě vyvíjí jinak a tak bychom měli brát ohledy na jeho potřeby.

Ověřte si, zda hračka splňuje bezpečnostní standardy

Bezpečnost, je při výběru hračky na prvním místě. V tomto nikdy nedělejte žádné kompromisy. Při koupi hračky si musíte být jisti, že jednoznačně splňuje bezpečnostní normy.
Všichni renomovaní výrobci hraček musí své produkty testovat, aby měli jistotu, že hračky splňují bezpečnostní normy. V Evropě je znakem této kontroly značka CE. Pokud hračka nemá na obalu značku CE, nemáte jistotu, že byla testována, a že splňuje bezpečnostní normy.
Všimněte si, zda není na obalu upozornění, že hračka není vhodná pro děti do 3 let. Takto zvyšujete pravděpodobnost, že hračka pro vaše děťátko bezpečná.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.