diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak vybrat spávnou jídelní židličku

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Dnešní nabídka dětských potřeb je opravdu obrovská. Ať už se chystáte pořídit kočárek, přebalovací pult nebo jen plenky, na výběr máte mnoho druhů, barev i velikostí. I při koupi jídelní židličky si tedy můžete vybrat. Jak tedy zvolit tu správnou?

Při výběru jídelní židličky by jste se měli nejprve rozhodnout, z jakého materiálu by měla být zhotovena. V obchodech narazíte na dva druhy- dřevěné a plastové jídelní židličky. Která je vhodnější?

Při rozhodování o materiálu  by jste měli přihlédnout k vašemu interiéru. Jen těžce by se k Vašemu rustikálnímu nábytku hodila moderní plastová židle pestrých barev.
Určitou předností plastových židliček je možnost perfektní údržby čistoty,protože narozdíl od dřeva se materiál např. při odstraňování zaschlých zbytků jídla nepoškrábe či nenaruší.
Naopak výhodou dřevěných jídelních židliček je jejich pevnost o odolnost například při pádu židličky.Málokterá plastová židlička(zejména z těch levnějších) přežije pád na dlažbu bez újmy.
Při výběru myslete na to ,že Vaše dítě obyčejné jídelní židličce velmi rychle odroste,proto doporučejeme uvažovat o koupi tzv. rostoucí židličky-ta se dá většinou použít už od narození dítete až do školního věku. Některé rostoucí jídelní židličky jsou schopny unést dítě o váze až 85Kg!
Také vybírejte jídelní židličku s polstrováním,které je dobře omyvatelné a pevné. Spousta polstrování u levných židliček se po chvilkovém používání začně párat . V dnešních obchodech narazíte na široký výběr jídelních židliček, kdy můžete barvu polstrování perfektně sladit s vašim interiérem.
Dávejte také přednost židličkám s odnímatelným jídelním pultíkem.

Na co dál nezapomenout při nákupu jídelní židličky?

Stabilita
V první řadě by měla být dětská jídelní židlička stabilní, aby se s neposedným dítkem nepřevrátila. Úraz způsobený takovýmto pádem by mohl být velmi vážný. Dejte přednost atestovaným jídelním židličkám!

Prostornost
Jídelní židlička by měla být pohodlná i pro silnější dítě, ale zároveň by dítě nemělo mít možnost příliš velkého pohybu.

Skladnost
Pokud máte málo prostoru a budete židličku několikrát denně skládat, zjistěte si, jak je po složení veliká a jak snadno se skládá.

Bezpečnost
Jídelní židlička by neměla obsahovat žádné vyčnívající nebo ostré části, aby se dítě neporanilo.

Přečtěte si také:

  • Kdy stěhovat dítě do velké postele?Kdy stěhovat dítě do velké postele? Toto je jistě věc každého rodiče zvlášť. Já jsem kupříkladu svobodná maminka a bydlíme v bytě 2kk, takže v ložnici spinkáme spolu na velkém kovovém letišti. Synovi je 3,5 roku. Vím, že by […]
  • Dětská vysoká židleDětská vysoká židle Dítě začíná pěkně sedět, nebo už dokonce sedí pevně. Vzpřímí se lehce do sedu a udrží se tak 5 až 10 minut. Můžete proto podporovat jeho snahu a opatřit mu vysokou židli. Zpočátku v ní […]
  • Naučte děti správně sedět již od útlého věku, pomůže chytrá židličkaNaučte děti správně sedět již od útlého věku, pomůže chytrá židlička Máte doma potomka, který se učí sedět? Při výběru první dětské židle nezapomeňte na několik důležitých faktorů. Nejen odpovídající funkčnost, ale také bezpečnost by měly být základní […]
  • Kupujeme jídelní židličkuKupujeme jídelní židličku Pád dítěte i s jídelní židličkou není bohužel úplně vyloučen. Jak tomu zabránit a na co si dát pozor při výběru dětské židličky? Evropská norma týkající se tohoto kusu dětského nábytku […]
  • Jídelní židličkyJídelní židličky Děti objevují náš svět doslova po hlavě. Získávají při tom nenahraditelné zkušenosti, rozvíjí svoje pohybové schopnosti, stimulují všechny své smysly. Přáním všech rodičů je přitom snížení […]
  • Jídelní židlička se postará o pohodlí a bezpečí vašeho dítkaJídelní židlička se postará o pohodlí a bezpečí vašeho dítka Snímatelný a omyvatelný pultík i vnitřní vložka přispějí ke snadné údržbě i při té největší stolovací kreativitě ratolesti Čas plyne jako voda a z vašeho miminka se náhle stalo batole, […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.