diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak vybírat kvalitní jogurt

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Orientovat se v nabídce mléčných výrobků není úplně jednoduchou záležitostí. Podívejme se dnes na jogurty, které jsou pediatry doporučovány jako první příkrmy z kravského mléka. První bod bude jednoduchý – pokud chcete koupit jogurt, kupte jogurt – výrobek nesmí být označený jako  jogurtový krém nebo něco podobého – musí to být zkrátka jogurt. Toto označení vypovídá o správné proceduře přípravy.

Nevybírejte nízkotučné a odstředěné výrobky. Kvalitní tuky Vaše děťátko potřebuje ke svému správnému vývoji. Dále se zaměřte na složení – kvalitní výrobek by neměl obsahovat škrob, želírující látky ani zahušťovadla. Složení výrobku mléko a jogurtová kultura je zcela dostatečné.

Dávajte přednost bílým jogurtům před ovocnými. Jsou obecně kvalitnější a na rozdíl od ovocných nejsou přislazovány. Ovoce do jogurtu přidejte sama podle svého výběru.

Zakysané mléčné výrobky obsahují probiotika a tak přispívají ke správnému zažívání a prevenci průjmových onemocnění. Kvalitní jogurty jsou proto důležitou součástí jídelníčku batolat.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.