diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak děťátku pomoci od bolesti bříška

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Často se maminky setkávájí s pláčem děťátka, za kterým stojí bolest bříška. Nejčastější příčinou je nadýmání. Může se dostavit i zácpa či průjem.

Přinášíme několik tipů, jak dítěti od bolesti bříška pomoci:

1. Masáž – krouživými pohyby po směru hodinových ručiček děťátku pomůže od bolesti. Tím že stimulujeme břišní stěnu se děťátku uvolní střeva a plyny můžou lépe odcházet. K masírování použijeme dětský olejíček nebo dětský krém.

2. Teplý obklad – díky teplému obkladu se dítěti bříško zklidní a bude moci klidně usnout. Jako obklad použijeme ručník, či dětskou plenku, kterou nahřejeme žehličkou.

3. Cvičení – vezměte dětské nožičky a pomalu je pokrčujte směrem k bříšku a znovu uvolňujte. Tyto pohyby usnadňují odcházení plynů.

4. Koupel – teplá voda má velmi uklidňující účinky. Do koupele přidáme sušenou levanduli a nebo můžeme použít i jiné bylinky.

5. Fenyklový čaj – tento recept, jak pomoci od bolení bříška znaly už naše babičky. Jednoduchý přírodní lék na zažívací problémy uleví i vašemu miminku. Je chutný, děti nemají problém čaj vypít. Pokud kojíte, vypijte čaj také.

6. Roiboos – některé maminky mají na typické tříměsíční koliky osvědčený lék – jihoafrický čaj Roiboos. Rooibos přidíme do mléka či mléčné výživy. Rooibos děťátko zklidňuje a tím pádem mu dopřejeme klidný spánek.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout, že děťátko je velmi závislé na přítomnosti matky, i touto cestou můžeme miminku pomoci. Pokud děťátko budeme chovat a jemně pohoupávat, navodíme mu příjemný pocit a pomůžeme mu od bolesti bříška.

Zdroj:

  • knihy domácí lékař(kolektiv) 2007
  • asistentka.cz

2 komentářů k “Jak děťátku pomoci od bolesti bříška

  1. Denisa

    Také jsem vyzkoušela všechny rady, co jsem našla na netu nebo posbírala po kamarádkách – čaje, dietu pro kojící matky, masírování bříška, zábaly, cvičení, ale pravda je, že nejlépe nám také zabíral ten Espumisan.

  2. maru

    Díky moc za tipy, vyzkoušela jsem všechno, něco nám zabralo více, něco méně. Když už ztrácím nervy, použiji kapičky od Espumisanu, ty zaberou hned 🙂

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.