diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Interaktivní výstava Fenomén IGRÁČEK láme rekordy v návštěvnosti

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Kdo ještě nezaregistroval fenomenální návrat postavičky IGRÁČKA, má i nadále možnost zhlédnout stálou expozici v suterénu Petřínské rozhledny nebo se za putovní výstavou vypravit do nejrůznějších koutů České republiky. IGRÁČEK byl nedílnou součástí dětských her mnoha generací a své místo má i v srdcích dnešních dětí, což také dokládá návštěvnost Petřínské rozhledny, kterou navštívil už padesáti tisící návštěvník. Expozice se setkává s velkým ohlasem nejen na Petříně, ale i ve všech regionálních muzeích, kam již tato jednoduchá postavička, která umožňuje dětem vymýšlet a prožívat příběhy plné fantazie, doputovala.  

„Těšíme se stále rostoucí popularitě IGRÁČKA, nesmrtelné legendě na půdě českého hračkářství, o čemž vypovídá i účast již padesáti tisícího návštěvníka na pražském Petříně,“ říká Miroslav Kotík, jednatel a majitel společnosti EFKO. „Aby se však z IGRÁČKA mohly radovat děti nejen v Praze, vedle stálé expozice na Petříně probíhají současně i putovní výstavy, které hostí regionální muzea. Jsme nadšení především ze zájmu nejmladší generace, jelikož to jsou ti, kteří rozhodnou o budoucím osudu IGRÁČKA. Proto i vývoj doplňků a vizáže figurky sleduje nejnovější trendy, které děti lákají. Od srpna to bude například kolekce IGRÁČKÚ ve světě Hello Kitty. Děti se tak mohou těšit na novou partu kamarádek (IGRÁČKŮ), které milují kočičku Hello Kitty a společně s ní prožívají nové příběhy, “ dodává Miroslav Kotík.
Výstava Fenomén IGRÁČEK nabízí bohatou textovou a fotografickou dokumentaci, která návštěvníky provede historií přes současnost až do budoucnosti této variabilní figurky, a tak mohou snadno posoudit, jak se IGRÁČEK změnil a vychutnat si nový, inspirující rozměr pro vnímání této zajímavé hračky. Cílem expozice je také inspirovat děti k tvořivosti, motivovat je k poznávání nových věcí a okolního světa a zasvětit širokou veřejnost do tajů výroby české hračky. Součástí výstavy jsou proto jednotlivé výlisky IGRÁČKA, ukázka výrobních forem a materiálů nebo velká maketa města, kde tyto figurky prožívají nespočet dobrodružství. Velký zájem vzbuzují kreativní vize vývojářů, kteří popustili uzdu své fantazie a doplnili expozici o řadu nevšedních nápadů. Nechybí ani řada interaktivních exponátů a hrací koutek pro děti.

Poprvé byla expozice k vidění v brněnském Technickém muzeu, kde ji zhlédlo přes patnáct tisíc lidí. Posléze se přesunula do Oblastního muzea Praha – východ v Brandýse nad Labem. Zde měsíční návštěvnost vzrostla o 86 procent, čímž se Fenomén IGRÁČEK svou úspěšností zařadil mezi expozice, jakými jsou například výstavy originálů obrazů Josefa Lady nebo knižních ilustrací Zdeňka Milera.

IGRÁČEK je hračka pro děti, která rozvíjí dětskou představivost a fantazii, protože je jednoduchá, variabilní a nabízí řadu povolání i členů rodiny. O její znovuzrození se zasloužila v roce 2010 společnost EFKO, český výrobce her a hraček. Od roku 1976, kdy IGRÁČEK poprvé spatřil světlo světa, prošel značnou inovací. Důmyslní vývojáři společnosti EFKO se postarali o celkový redesign od původní formy, včetně technických úprav. Současná inovovaná podoba má otočná zápěstí, hlavu s pevnější konstrukcí a další drobná vylepšení. V obličeji mu přibyl nos, v některých případech bradka či brýle. IGRÁČEK navíc ožil hned několika výrazy. Současnou vizáž IGRÁČKOVI vdechl designér hraček Miloš Hába.

V inovované verzi je na českém trhu v současnosti k dostání 19 různých profesí a 9 členů rodiny. Vybrané profese jsou k dostání v různých variantách (celkem se jedná již o 37 různých variant). V obchodech si mohou zákazníci vybrat IGRÁČKA se základním příslušenstvím nebo s rozšířenými doplňky. Velké oblibě se těší IGRÁČEK s autem nebo praktickým kufříkem, který je snadno přenosný a dotváří pracovní prostředí dané profese.

Zdroj: www.internet.cz


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.