diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Hurá na kolo i s dětmi

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Cyklistika je stále více v oblibě. Dnes už je alternativa přepravy malých dětí tak široká, že na výlet na kole můžete vzít i několikaměsíční  miminko.

Vozík pro mimina

Nejbezpečnějším a nejkomfortnějším způsobem přepravy batolat je přívěsný vozík za kolo. Vozíky je možné doplnit o přídavnou bezpečnostní sedačku a vozit v nich i docela malé kojence. Děti samostatně sedící jsou připoutány vícebodovými pásy. Vozíky obvykle nabízejí úložný prostor, který je při cestách s malými dětmi nezbytný, a jsou doplněny sítí proti hmyzu a pláštěnkou. Díky propracovanému systému doplňkových setů lze během chvilky přeměnit tyto vozíky na sportovní kočárek, vozík na jogging a in-line brusle nebo jej využít při jízdě na běžkách. Vyrábějí se ve dvou variantách pro jedno nebo dvě děti. 

Přestože vozík vypadá na první pohled mohutně a nemotorně, konstrukce z hliníkových rámů je lehká a je snadné jej složit do malých rozměrů a přepravovat v kufru auta. Na českém trhu jsou např. vozíky Chariot, Croozer nebo Azub.

Sedačky na kolo

*Přední sedačky jsou určeny pro děti, které již bezpečně drží hlavu, až do věku asi tří let, tedy do maximální váhy dítěte 15kg, na kterou je sedačka konstruována. Sedačka je opatřena bezpečnostními pásy a je doplněna o oporu nohou malého cyklisty. Výhodou této sedačky je stálý kontakt roděče s dítětem a to, že dítě sedí po směru jízdy. Z hlediska bezpečnosti se však jeví jako výhodnější sedačky umístěné vzadu za jezdcem.

*Zadní sedačky – Na nich je možné vozit i starší děti, hmotnostní limit je okolo dvaceti kilogramů. Tyto sedačky jsou vybaveny oporou hlavy, někdy také rukou, samozřejmostí jsou podpory pro nohy, obvykle doplněné řemínky pro jejich upevnění. Nevýhodou je, že se dítě v této sedačce často nudí a delší cestu nemusí zvládnout. Na našem trhu je velký výběr sedaček. Při volbě se zaměřte na snadnou montáž, rychlé a bezproblémové přendávání z jednoho kola na druhé, vybavení tříbodovými pásy, polstrování. Vždy musí odpovídat váze potomka!


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.