diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Hrátky s batoletem pro podporu jemné motoriky

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Vaše dítko už oslavilo první narozeniny. Za rok se naučilo hodně věcí. A ten rok tak neskutečně rychle utekl. Vaše batolátko je velice zvídavé a rychlé, proto musí být neustále pod dohledem. Začíná se rozvíjet jeho slovní zásoba, fyzicky je tak zdatné, že jeho nesmělé krůčky nabývají na jistotě a pomalu začíná běhat. Vaše děťátko je velice roztomilé. Během vteřiny se ale dokáže změnit v pěkného vzteklouna.

Batolata jsou během dne velice aktivní. Přemýšlíte, jak je někdy zabavit a zároveň podpořit rozvoj jejich jemné motoriky? Výborným tipem na dárek pro dítě je určitě stoleček s židličkou. Lze použít i dřevěnou jídelní židličku, kam batole usadíte. Určitě se mu to bude moc líbit, tak jako mému Kryštůfkovi. Vždycky je takový důležitý, když sedí v židličce, hraje si nebo papá.

Dávejte dětem na stoleček různé druhy hraček. Nám se osvědčily jednoduché skládanky, které mají např. tvar domácích zvířátek a vkládají se do základní desky. Batolátko povzbuzujte, už brzy to zvládne samo.

Naši kluci si oblíbili plastové kelímky, které se dávají na sebe podle velikosti. Využití mají ale i ve vaně, kde se vzájemně polévají a také přelévají vodu z jednoho do druhého.

Bezvadné jsou i tzv. vkládací hračky. (V tomto věku bude dítě ještě potřebovat vaši pomoc, při vkládání jednotlivých tvarů do správných otvorů).

Tyto a ještě mnoho dalších nápadů určitě se svým batolátkem využijete. Máte nějaký dobrý tip pro rozvoj jemné motoriky dítěte? Napište nám o tom.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.