diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Hospitalizace malého dítěte

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Nikdo z nás dopředu nepočítá s tím, že by musel řešit situaci, kdy si zdravotní stav jeho dítěte vyžadá pobyt v nemocnici. I přesto může takováto situace nastat a je rozhodně užitečné vědět, co všechno pak můžete pro své dítě udělat, aby se cítilo, pokud možno, co nejlépe.

Vyberte vhodnou nemocnici

Pokud je ve vašem okolí více zařízení specializujících se na léčbu onemocnění vašeho dítěte, měli by jste dobře zvážit, kam dítě umístíte. Můžete se spolehnout na své vlastní zkušenosti, zkušenosti vašich přátel nebo na doporučení obvodního lékaře. Důležitým faktorem při výběru nemocnice by měla být ne jen odborná kvalifikace lékařů a kvalita vybavení, ale především v případě hospitalizace malého dítěte také přístup lékařů k pacientovi.

Dítě na pobyt v nemocnici připravte

Pokud máte alespoň trochu času před příjezdem do nemocnice, snažte se dítě na novou situaci připravit. Vysvětlete dítěti co nejjednodušeji a nejsrozumitelněji, proč musí do nemocnice jít a jak to v nemocnici chodí. Nevymýšlejte si, nic neslibujte a nepřikrašlujte. Ukazujte mu obrázky zdravotnických zařízení v encyklopedii, starejte se spolu o nemocného medvídka a ošetřujte jej. Snažte se, aby dítě chápalo, že lékaři, sestry a nemocnice samotná nejsou nic hrozného.

Zbalte dítěti oblíbenou hračku a zajistěte aby nebylo v nemocici samo

Především malé děti ocení, když je budete při pobytu v nemocnici doprovázet, na což mají plné právo.  Pokud z nějakého důvodu nemůžete být dítěti neustále nablízku, snažte se jej alespoň co nejčastěji navštěvovat. O pomoc můžete požádat také babičku, dědečka nebo jiného příbuzného. Dítě si bude připadat jistější a bude také lépe snášet prostředí nemocnice. Nezapomeňte dítěti do nemocice sbalit oblíbenou hračku, na kterou je dítě zvyklé! Ať už to bude plyšový medvěd nebo oblíbená knížka. I  hračky totiž můžou při pobytu v nemocnici pozitivním spůsobem ovlivnit psychiku dítěte.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.