diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Herpes simplex u naší dcerky

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Herpes simplex neboli vir který způsobuje opary. Zažil to snad každý, stačí se napít ze sklenice někoho jiného a druhý den se probudíme s nepěkně vypadajícím a bolestivým pupínkem v okolí rtů. Málokdo ovšem ví že tento neškodně vypadající vir může být pro některé jedince velice nebezpečným.

A bohužel i já jsem zažila jak nebezpečný tento vir je. Začalo to neškodně avšak jedinou návštěvou jsme přišli o to nejcennější – zdraví naší dcery. Když měla naše dcerka tři týdny, zpozorovali jsme u ní intenzivní křeče, které se opakovali zhruba po deseti minutách. A protože jsme se báli, rozhodli jsme se navštívit pohotovost.

Z pohotovosti nás poslali do nemocnice kde začal kolotoč různých vyšetření a samozřejmě si nás tam nechali na pozorování. Po několika dnech nám bylo oznámeno, že dcera má zánět mozku. Bohužel doktoři nevěděli z jakého viru byl zánět mozku způsoben. A tak zkoušeli různé antibiotika, které jak to vypadalo zabírali,ovšem po vysazení léků se vir opět probudil a naše dcera tak utrpěla velice závažné poškození mozku.

Teprve po těchto událostech nám bylo lékaři zděleno že zánět způsobil vir herpes. Ano ten, o kterém jsme si mysleli, že je tak neškodný a nikdy by nás nenapadlo, že dokáže nadělat takovou paseku.

Herpes simplex je nebezpečný zejména pro lidi s oslabenou imunitou. A bohužel malá miminka ještě nemají vytvořenou imunitu, proto se v jejich tělíčkách chová vir tsk zákeřně.

Každopádně opary nepodceňujte, a pokud už se vám nějaký objeví, tak ho řádně ošetřete a vyhýbejte se kontaktu v okolí postiženého místa.

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.