diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Giganti – Doba ledová – výstava pro děti i dospělé

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

KDY: 12.1.2012 – 12.2.2012

KDE: Olympia centrum, Brno – Modřice

Šavlozubý tygr, mamut nebo srstnatý nosororožec v životní velikosti. Tyto prehistorické obry můžete nyní potkat mezi obchody světových značek, do v Olympie totiž zavítala úspěšná výstava čtvrtohorních zvířat Giganti – Doba ledová.

Věrné modely čtvrtohorních zvířat budou v pasážích Olympie vystaveny od čtvrtka 12. ledna do neděle 12. února. Sahat do peněženky v povánočním období ale nebude třeba, vstup na výstavu je pro Vás zdarma.

Při procházce pasážemi centra uvidíte známá zvířata jako je mamut nebo šavlozubec, čekají na Vás ale také méně známé druhy, například obří pásovec nebo jihoamerický pozemní lenochod, jehož některé exempláře dosahovaly velikosti dnešních slonů. Celkem v Olympii vystavíme šest věrných modelů vyhynulých obrů, všechny ve scenériích imitujících tehdejší životní prostředí. Například prehistorický veledaněk Megaloceros je zachycen ve scéně s hyenami, mamut zase v bojové pozici.

Výstava Giganti – Doba ledová Vám poskytne ojedinělou možnost poznat  druhy, které v době ledové provázely člověka, poznat nejen jejich podobu a ohromující velikost, ale také způsob jejich života.

Výstavu vytvořili vědci Západočeského muzea v Plzni společně s umělci a modeláři a připravili unikátní expozici modelů zvířat z doby ledové v životní velikosti. Všechny modely vynikají překvapivě reálným zpracováním, jsou zde zastoupeny druhy, které vyhynuly před 10 tisíci lety vlivem klimatických změn, ale i druhy které vyhubil až pozdější nešetrný přístup člověka. Původní výstavu v Plzni vidělo 45 tisíc návštěvníků a stala se neúspěšnější výstavou Západočeského muzea. Poté modely zvířat cestovaly až do Jižní Ameriky a nyní dorazily do centra Olympia.

Zvířata vystavená v Olympii Brno

Mamut v bojové pozici

Nosorožec srstnatý (Coelodonta antiquitatis)

Bojová scéna veledaňka (Megaloceros) s hyenami

Skákající šavlozubý tygr

Obří pásovec

Lenochod (Megatherium)

Severoamerický velebobr (Castoroides ohioensis)

www.olympia-centrum.cz

Zdroj: http://detem.info

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.