Uspávat děťátko před spaním. Ano nebo ne?

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Úvodní stránka Fóra Rituály před spaním Uspávat děťátko před spaním. Ano nebo ne?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4367

  Myslím, že toto je zajímavá otázka. Uspávat večer svoje děťátko a nebo jej pouze uložit, popřát dobrou noc a nechat jej samotné usnout?
  Já sama mám 5 měsíční holčičku a ze začátku jsem jí uspávala tak, že jsem seděla u postýlky, dokud neusnula. Po krátkém čase se ale ukázalo, že moje přítomnost jí spíše rozptyluje a neustále vyvíjí nějakou aktivitu, aby dosáhla kontaktu se mnou – nejčastěji jí “vypadl” dudlík a když jsem jí ho podávala, okamžitě mě chytila za ruku – takto si z toho postupně vytvořila zábavu. A uspávání mohlo takto probíhat klidně i 2 hodiny.
  Takže jsem toto byla nucena zarazit. Dcerku po koupání a krmení večer s manželem uložíme do postýlky, pohladíme a dáme pusinku a necháme ji usínat samotnou. Pokud zabrečí, dojdeme jí pouze podat dudlíček a přibližně do 20 minutek dcerka spí. Zpočátku se mi do zdálo “necitelné”, ale nakonec se to ukázalo jako dobré řešení. Samozřejmě, že až bude větší, budeme jí před spaním číst pohádky, ale zatím je naše metoda uspávání taková.
  A jaké uspávácí metody máte Vy?

  #4482
  levandule
  Člen

  Já mám prvního syna, kterého jsme s manželem navykli na uspávání v naší přítomnosti. Než se narodila dcera,tak mi to nevadilo, protože on opravdu za chvilku usne, ale prostě tam musí jeden z nás být. Zkoušela jsem ho to odnaučit, ale bylo to hrozný.Takže počkám, až usne a pak jdu, stačí třeba 5 minut. Dceru jsem ale už takhle nezvykla.Ze začátku brečela,ale teď už usne bez problému sama.

  #6398
  Jana Šuránková
  Účastník

  Mám dcerku 2 roky a 3 měsíce starou, když byla miminko s uspáváním celkem nebyly problémy, dali jsme ji do postýlky a sama za nějakou dobu usnula. Teď ale uspávat musíme. Musíme si s ní lehnout, jinak je schopná na nás čekat, dokud nepůjdeme spát. A že vydrží! Přes den ji neuspávám, to nevyžaduje. Lehne do postýlky, pohraje si a pak usne. Ale večer nechce být sama. Bojí se tmy, vidí všude bubáky a nepomůže ani rozsvícená lampička. Musíme prostě čekat, dokud nezabere a pak si můžeme jít po svých. Zatím nás to neobtěžuje, takže věci necháváme volný průběh, časem ji přesuneme do vlastního pokojíčku a zavedeme nový režim. Ale nechceme nic “lámat přes koleno”.

  #6744
  katarina
  Účastník

  Když byl náš kluk kojenec, tak jsem jej nechávala usínat o samotě, protože přesně, jak píše paní výše, naše přítomnost ho vyzývala k aktivitě. Když brečel, tak jsem na něj mluvila z vedlejší místnosti, aby věděl, že je máma nablízku. Teď je mu 2,5 roku, před spaním si prohlédne knížku, pohraje si s plyšovým hajánkem, nebo se přitulí k Tulíkovi, to je takový polštář, který má ruku na objímání. Tulíka jsme si oblékli do tátova trička, a tak malý cítí tátovu vůni (jinak si moc táty neužije, protože táta musí pracovat). A tak malý usne i bez uspávání.

  #6801
  janca
  Účastník

  Můžu se zeptat jestli používá někdo houpačku na uspávání miminka? Na internetu viděla jsem takovou s možnosti připojeni mp3 ;o. Co si o tom myslíte?

  #6817
  anna70
  Účastník

  není to náhodou automatická kolébka Sweetpeace? Sice se mi nápad líbí ale ještě váhám, ráda bych přečetla kvalitní názor. je tady prosím někdo, kdo koupil takovou bezva novinku pro mimčo?

  #6847
  janca
  Účastník

  Jo, jde mi právě o sweetpeace, mé kamarádky tu dětskou houpačku ještě neznají, tak se prokousávám příspěvky na internetu a hledám zkušeností. Taky bych se ráda seznámila s nějakým osobním názorem. Zdá se mi, že tyto dodatečné funkce jako třeba možnost připojeni mp3 jsou parádní.

  #6895
  papi
  Účastník

  Máme houpačku a jsme z ní nadšení! sweetpeace imituje houpání v náruči rodiče což funguje fakt dobře, teď je to můj způsob uklidnění miminka;) sweetpeace používáme od narozeni Katky, spolu posloucháme uklidňující hudbu. Jednou se mi taky podařilo usnout;p

  #6905
  janca
  Účastník

  Papi, přesvědčilas mě, jdu do toho!

  #6957
  papi
  Účastník

  hihi není zač, doufám, že budete spokojení stejně jako my. Dej pak vědět co miminko. já jsem stále nadšená se sweetpeace.

  #7020
  anna70
  Účastník

  ahoj holky! my už taky máme sweetpeace, prcek se krásně houpe a spokojenost. joo tak trochu byla to investice, ale nelituju ani koruny! doporučuju všem moderním rodičům.

  #7665
  Yvetta
  Účastník

  A nezdava se vam 5000Kč vela za taku věc?

  #9005
  kuldas7
  Účastník

  Koupili jsme malé plyšáka ale nepomohlo to. Tak jsem hledala na netu a našla eshop http://www.webareal.cz/detskehracky kde jsem si objednala usínáčka a jak přišel tak jsem nevěřila svým očím.. nyní mám již po večerech klid. eshop vřele doporučuji

  #9191
  simonatut
  Účastník

  Jen uklidnit, nikoli uspávat

  #9321
  vcelicka
  Účastník

  U nás čteme pohádky, ale malý už je zřejmě větší než vaše miminka. Ale myslím, že je to čtení super. Jednak máme klidnou chvilku spolu, jendnak se dítě trochu vzdělává. 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

(2 024)