jak na prdíky

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Úvodní stránka Fóra Zdraví dětí jak na prdíky

  • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Lucasice a poslední změna proběhla před 4 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #6762
    splouchadlo
    Účastník

    ahoj,
    chtěla jsem se zeptat, co vám pomáha na prdíky u miminek. našemu miminku jsou dva měsíce a zatím jsme nepřišli moc na to, co na prdíky…máte někdo nějaký tip?

    #6764
    helena.h
    Účastník

    pěkné odpolko, tak jsem dlouho hledala nejvhodnější preparát nebo něco. nakonec jsme skončili u Espumisanu – docela vyhovuje – možná až na dávkování ( i když teď byla k balení i lžička zdarma) , tak bych možná víc ocenila nějaké kapátko. protože mimču dáváme už asi od dvou měsíců, ale lžičku ještě používat neumí. ale dávám jen pár kapiček a vždy to otřu o jazyk :-). dávám pravidelně před každým kojením a dost se nám to zlepšilo. chce to určitě zkoušet, ale u espumisanu mi vyhovuje malé množství a to, že působí jen lokálně ve střevě a nejde do krevního oběhu – tak mám pocit, že to miminko zbytečně nezatěžuje.

    #6766
    maru
    Účastník

    Ahoj,

    my máme také nejlepší zkušenost s kapičkami od Espumisanu. Nejdřív jsem zkoušela masáže bříška a fenyklový čaj, ale u toho byl výsledek dost nejistý, ale kapičky zaberou hned a spolehlivě.

    #6767
    splouchadlo
    Účastník

    holky a co třeba sab simplex, ten jste nezkoušeli, taky jsem na něj slyšela, že je ok…ale asi to chce zkusit co?

    #6768
    maru
    Účastník

    Já se ptala doktorky i jiných maminek a fakt lepší zkušenost s Espumisanem, ten Sab Simplex působí kratčí dobu a je i o chloupek dražší a mělo by se ho dávat víc.

    #6876
    25fiona
    Účastník

    nám tedy dost pomohly baby masáže a uvolnující olejíčky, i když espumisan jsem zpočátku taky dávala a horší to rozhodně nebylo.
    ted už jsou malé přes 4 měsíce a tím, jak se už dost mrská, tak se ty obtíže snad téměř vytratili…takže zkus, ale hlavně vytrvej.

    #7556
    Tolman
    Účastník

    Masírovat bříško… ale rozumně, aby to dítko nebolelo.

    #8581
    madla
    Účastník

    Ze všeho možného co jsme zkoušeli se nám osvědčil Espumisan,dávala jsem 5 kapiček do každého mlíčka a osvědčilo se nám to tak…po pár dnech pravidelného užívání,byla na malém vidět,že se mu ulevilo a křeče v bříšku povolily…může se kapat od narození,je za velmi dobrou cenu okolo 80 korun,vystačilo nám balení tak na měsíc…takže v porovnání s jinými preparáty (Sab Simplex,drahé probitické kapky atd…)SUPER!!!

    #8608
    emma
    Účastník

    Náš syn začal brečet a kroutit se v už v porodnici… hlad to nebyl, tak to byly prdíky:-( Sestřička nám párkrát dala Espumisan a my ho pak koupili i domů… A musím potvrdit, používali jsme pravidelně – tedy 5 kapek před každým kojením a bylo to den ode dne lepší. Přidali jsme i masáže bříška a já si hlídala jídelníček (ne pečivo a větší množství ovoce, zeleniny). Tak zkuste, uvidíte;-)

    #8674
    PruchovaZ
    Účastník

    My jsme se trápili skoro 2 měsíce po narození,než jsme si přišli na svůj postup jak se prdíků zbavit :o) nakonec jsme se naučili na babymasážích co a jak a k tomu jsme nahřívali polštářek a hodně pomáhali kapičky Espumisan, každý má jinou zkušenost, ale nám prostě fungovaly skvěle…

    #8713
    splouchadlo
    Účastník

    nám na prdíky nejlíp ze všech dostupných kapiček zabírá espumisan. stačí 5-10 kapek před každým krmením nebo do lahvičky s mlékem a zabírají fakt dobře.

    #8887
    sirotienka
    Účastník

    nam ani masirovanie ani kremy nepomohli ale mali sme nejake kapky – homeopatika ale na nazov si uz bohuzial nespomynam uz to je 22 mesiacov 🙂

    #9004
    emma
    Účastník

    Každému miminku zabere trochu něco jiného… musí se holt vyzkoušet… u nás fakt nejlíp zabrala kombinace masáží a hýbání nožkama nebo dávání na bříško + kapičky Espumisan – 5 kapek před každým kojením…
    Nebo se dají přidat ještě probiotika…

    #9434
    PruchovaZ
    Účastník

    U nás nejlepší babycvíčo…a před každým kojení Espumisan…kombinace,která nám úplně stačila,úlevilo se malému už asi po týdnu užívání…

    #9460
    PruchovaZ
    Účastník

    Já jsem hodně dlouho váhala,než jsem na prdíky něco pořídila….pořád jsme zkoušeli čaje a masáže…až Espumisan nám hodně pomohl…teď jen lituji,že jsem malou nachala tak dlouho trápit…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

(948)