Ideální věkový rozdíl

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Úvodní stránka Fóra Sourozenci, příchod sourozence Ideální věkový rozdíl

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Yvetta a poslední změna proběhla před 10 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3112

    Napište své zkušenosti, jaký je nejlepší věkový rozdíl sourozenců a proč? Existuje vůbec ideální věkový rozdíl? Jak se na to díváte vy?

    #3819
    Werča
    Člen

    Já osobně si myslím, že pokud budeme chtít najít jednu správnou odpoved´ na tuto otázku, tak ji nenajdeme. Mezi mnou a bratrem je věkový rozdíl 10ti let. Mojí mámě hrozně vyhovovalo, že jsem se už o bratra mohla starat, ano, zdá se to ideální, člověk nemusí hledat pro mimčo hlídání. Ale pokud sourozenci trochu povyrostou,tak začne boj. Kdo by si chtěl hrá se 4letým sourozemcem, když radši běhá za klukama. Takže když je mezi sourozenci menší věkový rozdíl, tak mají vedle sebe řekněme vrstevníka a i kamaráda.

    #4179
    Korolka
    Člen

    Myslím, že pro sourozence je dobré mít raději malý věkový rozdíl, protože mají stejné zájmy, kamarády a více si rozumí. Vím to z vlastní zkušenosti. Mám sestru o 2 roky starší a bráchu o 12 let. Se sestrou si výborně rozumíme, ale bráška, ten má úplně jiný pohled na svět – my jsme už takové usazené, rozumné, kdežto s ním cloumá puberta a kolikrát je to k nevydržení. Ale to je jen můj názor na dané téma.

    #5588
    Veronika
    Host

    tak mezi mnou a sestrou je pet let a v detstvi jsme se nesnasely, chvili jsme drzely basu a pak zas bojovaly proti sobe. a ted v dospelosti je to idealni, zkusenosti si uz vymenujeme navzajem a vztah je naprosto idealni 🙂
    myslim ze uplne fajn jsou tak dva roky rozdil.

    #6383
    Jana Šuránková
    Účastník

    Osobně mám tu zkušenost, že ačkoliv se můj bratr narodil, když mi bylo 6 let a ačkoliv jsem doma mamince s miminkem musela pomáhat a něžností a pohlazení se dostávalo, jako tomu menšímu, hlavně jemu, měli jsme s bratrem vždycky výjimečný vztah, který přetrvává už 25 let. Nedáme jeden na druhého dopustit, vždycky když měl problém ve škole nebo jiný osobní, byla jsem tady pro něj, stejně jako on pro mě. Teď jsme od sebe vzdáleni tisíce kilometrů, ale jsme přesto často v kontaktu.

    Mám už svou vlastní rodinu: manžela, 2-letou dcerku a v květnu 2013 by se nám mělo narodit druhé děťátko. Mezi našimi dětmi tedy bude rozdíl necelé 3 roky. Myslím, že to jak se budou vzájemně “snášet” hodně závisí i na nás, rodičích, budeme si muset dát pozor, abychom nikoho neupřednostňovali, aby když dcerka bude chtít neobratně pomáhat s péčí o miminko, nezahánět ji, ale naopak se snažit, aby k miminku přilnula a neměla pocit, že je někým navíc.

    #7662
    Yvetta
    Účastník

    2 az 4 roky je nejlepsí rozdíl 🙂 Děti maji pořád blízko k sobě.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

(820)