diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Fejeton-líbáš jako….?

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Líbáš jako…

Bůh & ďábel…?

 

Pusinky a polibky jsou všude kolem nás. Jsou projevem lásky, náklonnosti, vzájemné blízkosti, důvěrné intimity nebo jen projevem díků, radosti, vřelosti a sympatie, ale takovým výčtem příjemných podstatných jmen bychom mohli pokračovat dlouho. Umíte si to bez polibků v životě představit? Já teda ne.

Co vlastně líbání je? Jde to nějak definovat? Tak vám pro příklad uvedu malý výčet. Je to třeba ten nejupřímnější projev pocitů, je to spouštěč rozproudění desítek hormonů v těle, je to forma cvičení obličejových svalů, je to instinkt, intimita, rozkoš, radost, je to klíč či brána…k novému, nepoznanému, i zakázanému….

Sigmund Freud tvrdil, že líbání je hledáním mateřského prsu na rtech ostatních. A podle Vás je to co…?

S ironií a nadsázkou a lehce extrémně pojato je to třeba šermířský souboj jazyků. Poražený z bitvy odchází s kousancem v jazyku a vítěz se chytá za hlavu, že teď jde na líbací popravu. A že ocitl se v líbací kleci a teď poslouchat bude jen rivalovy blbý kecy…

Co je to líbání?? Moment, kdy 2hlavy se k sobě náhle naklání. Nebo je líbání pocitů směsice, kdy rudnou mi tváře a v ústech mám vyprahlo jako na Sahaře…? Je líbání mámení, kdy samec mi tím dává „jakési“ znamení??? Nebo je líbání léčka jak chytnout rybku na udičku…? Je líbání láska nebo jen pubertální sázka. Je líbání samozřejmé, jako když chleba si mažu k snídani? Anebo při líbání jen slina slinu žduchá a pusa mokrá od ucha k uchu – je to to pravé romantické „ejchuchůůůjuchůůůů“ …? Je líbání lepší když je kratší nebo než 12 sekund delší..

Malá analýza líbání – kdo a jak líbá? Jsi lepší Ty & Já, Jarda nebo Míla? Je na líbání nějaká psaná rovnice? Odpověz si sám/sama, ať jsi pán nebo dáma. Líbáš jako bůh & ďábel, líbáš jako borec či pako…? Jako ultra samec, slizký žabák, neznalý stydlín či pan božský – sexy guru …? Líbáš vášnivě či něžně, nebo jen obyčejně, běžně? Potřebuješ v líbání lekci nebo máš dost líbacího umu…? Stačí Ti tvá fantazie nebo je to jen nudná agónie…A co takový polibek do vlasů či na oční víčka …? To rozněžní snad každou .. tetelí se blahem a pak vrní jak spokojená kočička … hmm o tom si nechám snít… jak dokonale líbat a v příručce to číst..

 

A teď vážně, líbáte se rádi, dlouze a často…? Zavíráte u toho oči, stoupáte na špičky, zakláníte u toho nohu dozadu?? Upřímně, já mám oči zavřené, jinak si to asi ani neumím představit. Jednou jsem se přistihla, že koukám, oči dokořán a že se mi chtělo smát, když jsem je v líbacím zápalu náhle otevřela, abych se prostě dozvěděla, jaké je to mít open eyes…

 

Já tvrdím, líbejme se vždy a všude, stále a napořád. Líbání je zdravé. A proč??? Tak třeba proto: že podle vědců prý hubneme – zapojíme i mnohé obličejové svaly, vyplaví se nám endorfiny – hormony štěstí, zvyšujeme svou obranyschopnost organismu, kdy nám spojeným ústním tunelem procestují na výlet miliony kolonií bakterií J . Během líbání se zrychlí náš tep a zvýší krevní tlak. A pochopitelně čím vášnivější líbání, tím více cukru spálíme. No není to lepší než placené fitko…? Dát si pořádný šťavnatý hubanec… ?

 

Podle antropologů se 90% populace líbá. Tak nemějte předsudky a pojďte bezhlavě do toho. Vášeň přece plane bez ohledu na věk a století a polibky byly, jsou a budou…tak tedy kiss kiss kissátka : ***

 

**** Líbejte se kdykoliv, kdekoliv, jakkoliv a s kýmkoliv ****

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.