diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Dýně jako základ příkrmů

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Když mi v ordinaci dětské lékaře bylo řečeno, že mám začít s příkrmy, začala jsem přemýšlet. Vařit nebo kupovat? Na toto téma je v nabídce nepřeberné množství diskusí a článků, a proto dám jen pár rad a zkušeností ze svého života s miminkem.

Kterou zeleninu zvolit jako první – brokolici, mrkev, brambory? Já si zvolila dýni nebo cuketu a divila jsem se, jak jí můj synek s libostí přijal.

Její největší výhoda? Krásná barva i po uvaření (samozřejmě v páře), která mě neodrazuje od podávání zeleninové kašičky prckovi a rychlá příprava. Během pár minut je uvařená a stačí pouze rozmačkat vidličkou a je vše připraveno ke konzumaci.

Další výhodou tohoto pokrmu je bohatý zdroj vitamínů a minerálů, které mimčo bezpochyby potřebuje pro svůj vývoj. Dýni používám jako základ pro všechny příkrmy i s další zeleninou hlavně kvůli její konzistenci a dostatečnému množství vody, která zajistí snadnější stravitelnost.

Nebojte se tedy začít něčím méně tradičním než je mrkvička nebo brokolice. Dědičky milují vše, co jim připravíte s láskou, a proto doporučuji uvařit příkrm dle Vaší libosti a přání a při krmení se na miminko stále usmívat.  Avšak pozor na “obličeje”, aby se vám kašovitá strava nevrátila nečekaně zpátky na Vaše oblečení při známém “prskání”

A poslední rada – nezapomeňte na lžičku rostlinného oleje do každé porce dětského jídla pro uvolnění vitamínů rozpustných v tucích.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.