diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Dítě a Váš domov

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Jakmile začne doma dítě “chodit po čtyřech”, začíná ve vašem životě nové období. Budete muset odklízet z jeho dosahu předměty, které mohou být pro dítě nebezpečné a mohly by mu způsobit zranění. Proto musíte kleknout a prolézt všechny místnosti v bytě právě z úhlu pohledu dítěte. Budete se divit, co vše najdete. I když říkáte, že pravidelně luxujete, budete se divit. Najdete  zapomenutý špendlík, ztracený knoflík, zatoulané víčko od propisky. Vysavač se totiž bohužel kolikrát nedostane tam, kam dětská ručička  bez problémů. 

 Stolní lampy, telefony a předměty, které na sebe dítě může strhnout, nikdy nestavte na kraj stolu. Pokud se vám nepodaří schovat kabely pod koberec nebo do krycí lišty, alespoň je omotejte kolem nohy stolu, aby je na sebe nemohly strhnout.  Odstraňte dlouhé ubrusy a závěsy, dítě si těžko najde lepší lákadlo na hraní.

Jakmile vaše dítě začne šplhat po schodech nahoru, začněte s pomalou výukou chůze po schodech dolů. Tím zabráníte pádům. Kupujte dítěti pouze hračky určené jeho věku.  Investujte do bezpečnostní ohrádky kolem sporáku a  protiskluzových podložek na nohy židlí i do koupelny.  Zabezpečte dveře na balkón a pokud máte okna v dosahu dítěte, pak i ty.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.