diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Dětská hřiště

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Lidé, kteří mají děti, se pohybují jinde a baví se jinak než ti, kteří jsou bezdětní. Když si lidé pořídí děti, jejich život se rapidně změní. Dřívějším notorickým spáčům můžete nyní bez výčitek volat již před snídaní. Dříve jste je vídali v elegantních vozech, ale dnes řídí pohodlné a hlavně prostorné kombíky. A hlavně se tito lidé, které nazýváme rodiči, se vyskytují na zcela jiných místech než dříve.

Ještě než jsem se stala matkou, myslela jsem si, že dětské hřiště je místo, kde si děti hrají a jejich rodiče sedí na lavičce a opalují se. Dnes vím, že je to o něco složitější. Ročnímu dítěti musíte vysvětlit, že písek je sice na bábovičky, ale ty se nejí. Dvouleté dítě by mělo vědět, že lopatka slouží ke kopání a nikoli mlácení po hlavě ostatních dvouletých. Tříleté dítě musí pochopit, že houpání je prima – když je jeden na řadě a pětiletému zkuste vysvětlit, že “podělanej hajzl” není vhodné oslovení pro dítko na druhé straně houpačky.

Jistě, tu a tam můžete hodit očkem do novin, ale je tu velké nebezpečí, že vás brzy zase něco od této činnosti odpoutá. Dětská hřiště totiž nejsou jen místem zdravého psychomotorického vývoje dětí, ale také místem vhodným ke sdružování komunikacemilovných matek. Na hřišti se dozvíte, která je zase těhotná, že se ve školce uvolnilo místo, proč paní Novákovou vyhodili z práce a kde výhodně nakoupíte dětskou výživu. To vše nelze podceňovat a zvláště, pokud bydlíte ve velkém městě a nemáte svou vlastní zahradu.

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.