diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Děti samotáři

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Stalo se Vám, že Vaše dítě nezajímá hraní si venku s ostatními vrstevníky a raději sedí v pokojíčku a potichu se zabavuje se svými hračkami nebo prohlížením knížek?

Může to znamenat, že Vaše dítě je introvert, který tráví volný čas raději sám.

Jak poznáte, že je Vaše dítě introvert?

Uzavřenou povahu můžete poznat ihned v prvních měsících života dítěte. Zatímco ostatní děti si mohou živě pobrukovat, zajímat se o svět okolo nebo hlasitě plakat, introvertní dítě bude spíše tiché, vážné a bude vypadat jakoby neustále přemýšlelo. Nejdříve Vám může připadat, že je Vaše děťátko to nejhodnější pod sluncem, nechá Vás vyspat, poslušně papá a dělá pokroky jak má. Později však, když nastane období, kdy se má dítě učit sedět, chodit a má komunikovat s ostatními lidmi i dětmi ve svém okolí začnete být nervózní a ptáte se proč se Vaše dítě nechová jako ostatní děti.

Jak v tomto případě postupovat?

Nejlepší je nechat dítěti prostor, aby si samo hrálo a samo se projevilo, pokud bude něco potřebovat. Bylo by vhodné zkontaktovat se třeba s ostatními rodinami, které mají stejně jako vy dítě s povahou introverta a podnikat například společné výlety, aby děti měli prostor poznat se a našli někoho podobného jako jsou oni.

Dále je důležité povídat si s Vaším potomkem, snažit se zjistit jestli má jeho introvertní chování nějakou příčinu. Pokud ano snažit se s ním promluvit o tom, co ho trápí. Někdy to může být pouze nedostatek sociálnho kontaktu s kamarády. Dejte Vašemu dítěti možnost vyrůstat v takovém sociálním prostředí, kde se mu může podařit nějakým způsobem uspět.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.