diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Designový kočárek z Nizozemí dobývá svět

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Nejmenší a nejlehčí kočárek Quinny Yezz, který byl kdy vyroben, získal řadu mezinárodních ocenění za design

Helmond, 3. května 2012 – Nizozemský kočárek značky Quinny byl oceněn prestižní cenou Red Dot „Best of the Best“. Quinny Jezz je ultralehký, kompaktní kočárek vyrobený pro život ve městě, který získal ocenění za svůj chytrý design, použití materiálů, flexibilitu a kompaktní velikost. Přidal se tak ke značkám, jako jsou Apple iPhone 4 a BMW 5. Od svého představení v prosinci 2011 již Quinny Yezz získal tři prestižní ceny. Za design produktu (iF Award), průmyslový design (GIO Award) a inovativní použití materiálů (ESEF Award).

„Jsme šťastni, že mezinárodní porota potvrdila výjimečný design Quinny Yezz. Tento kočárek je skvělým příkladem, jak se město může stát Vaším hřištěm. Quinny myslí na potřeby rodičů a nabízí řešení pro výzvy, které cestování po městě s dítětem doprovází,“ řekl Mechteld Petersen, Quinny Brand Group Manager.

Elegantní městský vzhled pro nejmenší a nejlehčí kočárek v historii
Quinny Yezz váží pouhých 5 kg a jediným pohybem ho lze složit v kompaktní balíček. Rychlé složení umožňuje jednoduše přecházet z tlačení kočárku k jeho nošení, podle pohybu po městě s dítětem. Quinny Yezz je prvním kočárkem vyrobeným materiálu z IXEF®, inovativního, vysoce výkonného plastového materiálu, díky kterému je rám kočárku lehký a přitom pevným. S kočárkem lze velmi jednoduše manipulovat, kolečka jsou uzpůsobena pro hladkou jízdu městem.

Quinny Yezz obdržel následující top ocenění za dokonalý design výrobku:

  • Red Dot Award pro „Best of the Best“: Product Design
  • iF Award: Product Design
  • GIO Award: Good Industrial Design
  • ESEF Award: Innovative Material Application

Red Dot Award pro Best of the Best
Cena Red Dot se uděluje od roku 1955 a jedná se o jedno z největších a nejznámějších ocenění za design. Vítěz kategorie Product Design – značka Quinny Yezz – byl vybrán mezi 1 800 společnostmi, proslulými designéry a nadějnými talenty pocházejícími z 58 zemí světa, kteří se soutěže zúčastnili. Celkový počet soutěžících produktů, které se pokoušely cenu získat, byl 4 515. Mezinárodní porota byla složena z profesionálů působících v oblasti produktového designu.

Citace poroty:
„Quinny Yezz inspiroval mezinárodní odbornou porotu Ceny Red Dot: Product Design 2012. S tímto kočárkem předvedl Quinny jeden z nejlepších designů roku. Jeho excelentní design a styl přesvědčil 30 člennou porotu. V roce 2012 vstoupilo celkem 4 515 produktů do renomované soutěže, ale jen málo z nich mělo tu čest získat uznávanou značku kvality. Experti důkladně testovali a vyhodnocovali každý individuální produkt, který měl za cíl představit ty nejvyšší standardy. Laureáti předvedli nejen jedinečný design, ale i ukázali, že design je nedílnou součástí inovativních produktových řešení.“

Pro více informací o Red Dot Award: http://en.red-dot.org/

iF Award
Založena v roce 1953, cena iF je jednou z nejdůležitějších světových cen za inovativní design. Vítězové iF jsou vybráni nezávislou porotou složenou z renomovaných designérů, podnikatelů a akademiků, kteří hodnotí všechny aspekty podle předem stanovených kritérií. Tento rok se do soutěže přihlásilo více než 2 000 produktů z 37 zemí. Quinny Yezz vyhrál ocenění za design produktu.
Pro více informací o Ceně iF: www.ifdesign.de

ESEF Award – Innovative Material Application
Cena ESEF se zaměřuje na využití materiálu. K úspěchu Quinny Yezz přispěl jeho vývojový partner Pezy’s a výrobní partner VDL Parree. Vysoce výkonný materiál IXEF zvítězil a získal cenu v kategorii „Innovative Material Application“. Porota ESEF Award: „Na trhu, kde značně dominuje nabídka z Číny, designéři přijali výzvu a vytvořili něco odlišného – ultralehký model, který je snadně složitelný. A navíc s trendy vzhledem, takový produkt určitě zaujme svoji cílovou skupinu. Geniální aplikace těchto silných syntetických materiálů umožnila designérům i výrobcům předhonit všechny soupeře.“
Pro více informací o Ceně ESEF: www.esef.nl

GIO Award
Cena GIO je udělována za průmyslový design a vyžaduje nejen atraktivní vzhled, ale také funkčnost, originalitu, jednoduché a inovativní využití, to vše je stejně důležité. Vývojový partner Quinny, Pezy’s, a výrobní partner VDL Parre, získali cenu za průmyslový design. Na porotu udělala velký dojem recyklovatelnost Quinny Yezz a jeho unikátní design, který umožňuje výrobu v Evropě. Patentovaný skládací systém Yezz je skutečně unikátní včetně smontování jednotlivých částí. To dělá kočárek lehce rozložitelný a recyklovatelný.
Pro více informací o Ceně GIO: http://gio.designlink.nl/

O Quinny
Quinny nabízí inovativní, inteligentní a environmentálně uvědomělé mobilní řešení pro rodiče žijící ve městě. Skládá se z celé škály vysoce kvalitních klasických a sportovních kočárků. V roce 2011 Quinny představil Quinny Moodd a Quinny Yezz, dva inovativní výrobky, které dají rodičům svobodu pohybovat se v městském prostředí dle jejich přání. Quinny je přední značkou Dorel Industries.
www.quinny.com


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.