diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Co dělat, když si Vaše dítě cucá prstíky?

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Máte problém s tím, že Vašemu dítěti zůstal zlozvyk cucání palečků a ručiček? Co s tím?

Cucání prstíků, především palce je zlozvyk, který se řeší snad od nepaměti a zatím neexistuje žádná stoprocentní metoda, která by tento zlozvyk mohla odstranit. Je to způsobeno silným sacím reflexem u dětí a prostřednictvím cucání prstíků se dítě uspokojuje. Každé dítě si najde něco, co jej uspokojí. Jedno lahvičku s pitím, druhé prs, třetí dudlík a někdo prostě paleček.

V těchto případech je důležité vypozorovat, kdy a za jakých situací dochází k tomu, že Vaše dítě potřebuje cumlat prstíčky. Pokud přijdete na to, kdy si prstíky cumlá, snažte se, aby k těmto situacím nedocházelo. Pokud problém nadále trvá, zkuste dítěti prstík obvázat nebo na něj dát trošku pepře, aby se příště zastavilo. Pokud má dítě silný sací efekt, mohlo by u něj ochucení palečku pepřem vyvolat psychickou reakci, proto bych volila raději sehnat jiný typ dudlíku nebo lahvičku na pití. Můžete sehnat také hrneček se sosáčkem s nějakým oblíbeným obrázkem, aby jej mělo dítě rádo a chvíle kdy potřebuje něco sát si vybralo právě při pití z oblíbeného hrníčku.

Je důležité tento problém řešit pokud by trval déle než je vhodné. Může totiž docházek ke křivému růstu zoubků, logopedickým problémům a také k deformaci dásní i prstů.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.