diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Bezpečí i v autobuse – no konečně

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Zákon nám od 1.7.2006 přikládá povinnost poutat při jízdě autem děti do 150 cm výšky a 36 kg váhy do autosedaček. Všechny rodiny se tomuto musely a myslím, že rády podvolit, i když to pro ně mohlo znamenat i pořízení většího např. sedmimístného auta. Ovšem jde přece o ochranu zdraví a života toho nejcennějšího co máme – našeho dítěte. Ovšem ještě dnes je spousta rodin, či svobodných matek, které auto nemají a přepravu řeší hromadnými dopravními prostředky (autobusy, vlaky). Zde tato povinnost poutat děti chybí, proč?? Jistě,  je méně častá nehodovost autobusu či vlaku, ale nebezpečí tu je. Při představě, že s dítětem cestuji autobusem, který má, nedej Bože nehodu, a kutálí se příkrou škarpou dolů ze silnice a nepřipoutané dítě mi lítá po celém autobuse jako hadr, mi opravdu zatrne. Navíc autobus řídí cizí člověk, né vy sama a ten tak má zdraví a život váš i vašeho dítěte vlastně ve svých rukách, a někdy to mohou být ruce pěkně nezodpovědné.

Rozum se mi pozastavuje nad tím, jak děravé a neúplné zákony mohou být a jsou. Kupříkladu, proč já musím být při jízdě autem připoutaná? Je to přece moje volba, moje rozhodnutí, můj risk. Já dostanu pokutu za vlastní nepřipoutání, ale povinnost mít bezpečnostní pásy pro děti ve všech prostředcích hromadné dopravy, prostě chybí. Neuvěřitelné. Myslím, že 2 páry sedadel by mohly být opatřeny bezpečnostními pásy pro děti, kde by si je děti upínaly přes ramínka. Nepřehlédněme ale novinku společnosti EUROLINES – speciální dětské “busosedačky”. Ovšem takto vybavené autobusy prý zatím jezdí jen na určitých trasách. Přesto velikou pochvalu, velikou. Přece jen existuje společnost, které na našich dětech evidentně záleží a dělá vlastně nadrámec svých povinností. Skvělé!

 


Jeden komentář k “Bezpečí i v autobuse – no konečně

  1. tina

    To je strasne super ze dite musi byt pripoutane ale kdyz uz tak by se meli pripoutat vsici protoze mne trne i pri myslence ze dospely co se pripoutat nemohou pri tom kutalejicim se autobuse padaji na moje pripoutane dite a bud ho zalehnou nebo mu svoji vahou zlamou vaz….nakonec to porad vyjde na stejno…ani dospelej clovek se v takove situaci neudrzi

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.