diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Beránci pro štěstí

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Vážení, zasílám jednoduchý návod, jak si vyrobit roztomilé beránky a ovečky. Ty lze zavěsit v bytě, v chatce na zahrádce, na chodbě… všude tam, kde to chcete mít pěkné.

Budeme potřebovat:

–          Keramickou hlínu, nebo jinou hmotu, z které budeme beránky dělat (fimo hmotu, modurit)

–          Provázek nebo ozdobnou bavlnku.

–          Barvičky na hmotu, z které budeme beránky a ovečky vyrábět.

–          Korálky.

–          Nožík, víčko z propisky, kterým budeme vyrábět kudrlinky, případně formičku ve tvaru mráčku, pokud máme.

–          Podložku na tvoření, váleček, špejli.

Postup: Hmotu, z které budeme beránky vyrábět, vyválíme na podložce a vyřízneme z ní obláček, který bude tvořit tělo ovečky. Pokud máme tvořítko, vykrojíme ho tvořítkem. Na obláčku vytvoříme víčkem z propisky nebo nožíkem, případně jiným ostrým předmětem vlnky. Špejlí uděláme pět dírek: dvě dole na nožičky, jednu nahoře na zavěšení a dvě po stranách na přední nožky.

Menší kuličku z hmoty rozválíme na plochý oválek, který přilepíme do horní části obláčku. To bude hlavička. K ní přilepíme dvě ouška ze stejné hmoty a vyrobíme si pár kudrlin. Ty děláme tak, že tenké tyčky hmoty zkroutíme a přilepíme navrch hlavičky. Pak přiděláme očka, nosík a špejlí nebo špendlíkem vyryjeme pusinku. Hotové vypálíme u hlíny, uvaříme u moduritu, nebo necháme vytvrdit u jiných hmot. Posléze nabarvíme. Jeden provázek provlečeme dole tak, aby tvořil nožičky. Na konec nožek navlečeme korálek, nebo třeba rolničky. Stejně uděláme i přední nožky. Za horní otvor beránka zavěsíme.

Je to jednoduché, pěkné a výsledek se hodí i jako dárek. Beránkovi lze přilepit pod hlavičku např. mašličku tavnou pistolí, nebo rolničku. Fantazii se meze nekladou.

 

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.