diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Baby olympiáda a hlavní výhra

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Ráda porovnáváte své dítě s ostatními? Nebo vaše dítě srovnávají ostatní tety, prarodiče, apod s ostatními dětmi, aniž o to stojíte?

Některé maminky mohou mít mateřství skoro jako olympiádu, kdy řeší a záleží jim na tom, jestli sousedovic Honzíček má už víc zoubků, než jejich zlatý drobeček, nebo už chodí na nočníček, jen aby nebyly pozadu. Ale většinou mohou být k takovému závodění nepřímo donuceny ze strany svého okolí, které stále řeší, co už jejich dítě umí. O tom si můžete přečíst v článku Už vaše dítě chodí, nosí ještě pleny, atd.

Vaše mateřské schopnosti nebo schopnost vašeho dítěte můžete porovnat s ostatními maminkami mnohem příjemnějším a zábavnějším způsobem, například na různých Baby olympiádách! Nemusí být vaším cílem mermocí vyhrát, jen si příjemně zpestříte mateřskou. Letos v dubnu se například konala soutěž v závodech batolat nebo nyní na veletrhu hraček Itea v pražských Holešovicích se konala Baby olympiáda, kde se soutěžilo o nejrychlejší přebalení miminka a o nejrychlejšího jedlíka. Moderátor nahnal pár kolemjdoucích maminek na plac, kde už byly připraveny přebalovací pulty a dětské jídelní židličky. Několik maminek, které se nechaly přemluvit,tak bojovaly o symbolickou cenu, která hlavně potěšila maminku než její batolátko, které nemělo o výhře zatím ani ponětí.

Má vůbec miminko a batolátko něco z takové soutěže? Určitě je mu zatím jedno, jestli něco vyhraje, v tomto období je pro něj nejdůležitější výhrou hlavně máma a její láska, a pro maminky musí být hlavní výhrou jejich zdravé, šťastné a hravé dítě.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.