diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Ambulantní porod

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Dobrý den, ráda bych se s vámi podělila o svůj zážitek s ambulantním porodem (šla jsem 2 hodiny po porodu i s miminkem domů), který se odehrál 28.1.2012 v pražském Úpmd.Že budu rodit ambulantně, jsem byla rozhodnutá už od počátku těhotenství, jelikož to bylo již mé druhé těhotenství, představa, že bych byla 3 dny bez svého staršího syna(v době porodu 22 měsíců), byla pro mne nesnesitelná, jelikož jsem bez něj nikdy nebyla déle než pár hodin. Celé těhotenství jsem se stresovala, aby vše dobře dopadlo, nebyly komplikace, a my nemuseli ležet v porodnici, i když v krajním případě bychom tam zůstali – zdravý mimísek byl pro mě nejdůležitější. Naštěstí šlo vše jako po másle.

V  11 večer mi začala odtékat voda, kontrakce začaly kolem 2 hodiny ráno, asi v 7 ráno jsme přijeli do porodnice, v 9:22 se maličký narodil, a 13:00 už jsme byli doma. S prvním synem jsem si v porodnici poležela  klasické 3 dny, takže mohu srovnávat, a ambulantní porod u mě  jednoznačně vítězí, samozřejmě pokud je vše v pořádku.

Naštěstí se mi  podařilo sehnat hodnou paní doktorku, která k nám přijela druhý a  třetí den po porodu, aby malého prohlédla, a odebrala mu krev z  patičky na povinné vyšetření.

Na ambulantním porodu se mi nejvíc  líbila ta úžasná pohoda, kterou jsem si uvědomila až večer. Prostě všechno bylo jako včera, seděla jsem v křesílku a koukala na zprávy  jako den předtím, jen už v postýlce za mnou spinkal překrásný růžový uzlíček. Takže pokud to bude možné, už nikdy nechci rodit jinak!


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.