diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Aby vlezlá zima dětské pokožce nevadila

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Suché rty a popraskané ruce nebývají v průběhu těžko předvídatelného podzimního počasí nic mimořádného. Na některé změny není organismus ještě dostatečně připraven a každý se s nimi vyrovnává po svém. Pokud se svými ratolestmi plánujete rodinné výlety do přírody, přečtěte si několik následujících tipů, jak jejich (ale i svou) pokožku nejlépe ochráníte. Výběr už necháme na vás.

pece-o-dite

  1. Pět měsíců dovolené a zimní spánek

Mít možnost přečkat chladné zimní období v pohodlí a teple svého domova, jako to obdobně zvládá divoká zvěř, by byla krásná myšlenka, ale v koloběhu současné doby zřejmě jen obtížně proveditelná. Tuto variantu uvádíme spíše pro dobrodružnější povahy. Děti by školní lavice podle všeho oželely se stoickým klidem. Otázkou je, zdali by si stejnou dávku klidu zachoval také váš nadřízený a na vás by i po téměř půl roce čekala stále ještě vaše židle. Neobsazená.

  1. Od hlavy až k patě, jako mumie

Přiklad ze starověkých civilizací a jejich způsobů balzamování si svým způsobem bereme i v dnešní době. A většinou to odnáší naše potomstvo. V dobré víře poskytnout jim maximální pohodlí je balíme do šálů, šátků, kombinéz, oteplovacích kalhot a bund. Ale měli bychom vždy zvažovat, do jaké míry je všechno toto ošacení použité najednou vhodné. Někdy méně znamená více.

  1. Stěhování do teplých krajin

Máte-li toulavé boty a nevadí vám kočovný způsob života, problémy se suchou pokožkou můžete do jisté míry eliminovat pobytem v teplejším podnebném pásmu. Zde si ovšem musíte dávat pozor na sluneční intenzitu, délku pobytu na přímém slunci a dostatečný přísun tekutin. Suchá pokožka způsobená nadmírou uvedených faktorů si v ničem nezadá s pokožkou vysušenou skrze chladné a sychravé počasí.

  1. Elixír mládí

Již uznávaný vědec a alchymista na dvoře Rudolfa II., Jeroným Alessandro Scotta, potvrdil, že elixír mládí je záležitost nesmírně komplikovaná a najít fungující poměr všech ingrediencí, na jejichž přesné složení zatím ještě nikdo nepřišel, může trvat týden, snad i den, ale také osm let. Za daných okolností zmiňujeme pouze jako slepou uličku na poli vědy a výzkumu a doporučujeme zabývat se tímto „řešením“ jen osobám vysoce vzdělaným v oblasti přírodních oborů.

  1. Osvědčený krém proti chladu

Co naopak vyzkoušet doporučujeme, je dětský krém ALPA Batole proti chladu s olivovým olejem. Krém vytváří na citlivé dětské pokožce film, který napomáhá její ochraně před mrazem a větrem. Obsahuje také olivový a jojobový olej, allantoin a bambucké máslo s výraznými regeneračními účinky. Vitamin E navíc omezuje účinek volných radikálů. Krém se velmi dobře roztírá a vstřebává. Při každém výletu do přírody v chladnějším počasí, si do batohu mimo svačiny a pláštěnky nezapomeňte přibalit krém Batole proti chladu. Jistě přijde příležitost, kdy se bude hodit.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.