diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Víte co je strollering?

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Už jste někdy slyšeli pojem strollering? Máte doma miminko? Chcete svou mateřskou dovolenou prožít aktivně cvičením? Přemýšlíte, jak by bylo možné při mateřské dovolené pracovat? Práce při mateřské dovolené je jednou z nejvyhledávanějších frází. Práce na MD je tedy žádaná. Je ale vůbec nějaká práce na mateřské dovolené možná? Lze dělat při mateřské dovolené i něco jiného než se starat o našeho miláčka? Odpověď zní ANO! Jak zhubnout, cviky na břicho, fitness seberealizace a nejen to – staňte se i Vy instruktorkou Strolleringu® a získejte tak práci na mateřské dovolené bez nutnosti hlídání.

Stroll=procházet se   Stroller= kočárek
STROLLERING – TAK TROCHU JINÁ PROCHÁZKA neboť hlavním cílem je spojit právě pravidelné procházky v parcích s cíleným fitness programem.
–  je to tedy cvičení pro maminky s kočárky, cvičení přírodě, na čerstvém vzduchu, s dětmi v náručí, na cvičící podložce či s dětmi pobíhajícími okolo.
– jsou to profesionálně vedené fitness lekce za přítomnosti vašich dětí.
– je zkrátka MATEŘSKÁ V POHYBU.

–  je outdoorové (během zimy i indoorové) cvičení pro maminky s kočárky uplatňující zásady Pilatesovy metody.
–  je kondice, zpevněné tělo a pravidelný pohyb bez nutnosti hlídání.
– je to sportování s kočárkem na čerstvém vzduchu.
–  je to kardio cvičení pro maminky, při kterém se hubne a zpevňují se problematické partie lidského těla.
– je to zábava pro maminky i pro děti, které se na vás budou dívat z kočárku nebo budou cvičit s vámi. Na jednotlivé lekce a na své nové kamarády se budou těšit a pohled na sportující maminku se jim tak stane samozřejmostí.

Jak tento název vlastně vznikl?

Mgr. Edita Berková: STROLLERING® se v mé hlavě vyloupl jednoho krásného jarního dne, kdy jsem se procházela se svou tehdy 3 měsíční dcerou Ellou. Byla jsem opět v parku, sama, jen já a moje láska. Hlavou se mi začalo honit nespočet otázek:

Jak skloubit užitečné a činorodé = dělat něco pro sebe – v mém případě cvičit, s nutným a nezbytně potřebným = být s děťátkem alespoň jednou za den venku?
Jsou procházky s kočárkem opravdu tak úžasné a naplňující, jak se o nich mluví? Nechtělo by to náhou něco navíc?
Vnitřně cítím tu silnou potřebu být alespoň třikrát týdně s Ellou v parku, mezi stromy a na trávě… čtení ani poslech hudby ze sluchátek mě však dostatečně neuspokojují… co s tím?
Jak ráda bych si šla dneska zacvičit, ale seženu hlídání? A budu mít vůbec energii ještě večer někam jít?
A jak jsem se tak dívala na toho mého miláčka v kočárku a v tu ránu začal jeden nápad střídat druhý… SPORTOVNÍ CHŮZE S KOČÁRKEM, OUTDOOROVÉ CVIČENÍ PRO MAMINKY ZA PŘÍTOMNOSTI JEJICH DĚTÍ.

Anglický název pro kočárek – STROLLER a jak už jsme zvyklé přidávat k těmto anglickým názvům koncovku -ing… narodil se STROLLERING®

Děláte něco pro sebe – cvičíte, zpevňujete se – zatímco jste se svým děťátkem venku.
Večer bude ve zmamení relaxace – již žádné nucené večerní návštěvy posiloven. Svůj workout budete mít dávno za sebou.
Věta: „Tak ráda bych si šla zacvičit, ale nemám hlídání,“ ztratí svou „popularitu“.
Čeká na vás profesionálně vedený aerobní i posilovací trénink zaměřený na ženské problematické partie.
Vaše dítě si tak bude již od malička upevňovat zdravé návyky a lásku k pohybu. Bude pro něj normální, že maminka cvičí. Zhruba od 14. měsíce začne cviky i napodobovat.
V každé lekci klademe hlavní důraz na správnou techniku jak sportovní chůze, tak jednotlivých posilovacích cviků, ale i techniku brzdění a zatáčení na in-line bruslích. To vše neustále protkáno základními principy Pilatesovy metody.
Osvojíte si toliko opomíjenou pohybovou paměť a dokonce máte šanci se zlepšit i ve své „baby English„.
Poznáte další maminky-ženy s nejrůznějšími zájmy, plány a cíly.
Vaše dítě se bude na každé cvičení těšit. I pro něj budou lekce Strolleringu® místem, kde si může hrát s ostatními a přitom vnímat spokojenost své maminky.

Nejen, že bude mít vaše děťátko to nejlepší místo v hledišti (kočárek nebo již odrážedlo), ale kolikrát bude i pomáhat cvičit -např. nejoblíbenějším skákáním na maminku, při posilování břicha či balančním cvičení
V neposlední řadě Vám Strollering® nabízí možnost spojit mateřskou – sport – podnikání – stát se INSTRUKTOR STROLLERINGU® a zapojit se tak do skvělého teamu ostatních lektorek.

Autorka programu: Mgr. Edita Berková

Více informací naleznete zde: http://www.strollering.cz

Přečtěte si také:

  • 2 posledni mista na červnové školení LEKTOR STROLLERINGU 2 posledni mista na červnové školení LEKTOR STROLLERINGU Náš web spolupracuje s paní Mgr. Editou Berkovou, která je zakladatelka tzv. strollleringu. Nevíte co to je? V tomto týdnu byl publikován příspěvek co to vlastně strollering je. Chcete se […]
  • Pište o fitness na mateřské a vyhrajtePište o fitness na mateřské a vyhrajte Napište svůj příběh na téma: SPORT, FITNESS A CVIČENÍ NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ. Příběh by měl být o Vás, o vaší sportovní motivaci na mateřské dovolené. Čím vtipnější, tím lepší. Vyhrává […]
  • Angličtina v pohybu pro všechny maminkyAngličtina v pohybu pro všechny maminky Chcete se naučit anglicky a zároveň být se svým dítětem venku na čerstvém vzduchu, setkávat se s maminkami a ještě přitom cvičit? Myslíte si, že to není možné? Věřte že ano. Ráda bych Vám […]
  • Strollering – občanské sdruženíStrollering – občanské sdružení Dne 18.6.2012 se Strollering® – Mateřská v pohybu (dále „sdružení“), stal dobrovolným, nezávislým zájmovým sdružením občanů a organizací zajímajících se o sportovní aktivity, zdraví, […]
  • Cvičení pro maminky s kočárkyCvičení pro maminky s kočárky Cvičení pro maminky s kočárky JakFIT 4Mums a JakFIT 4Mums Light v Praze Máte mimino a nevíte, jak do svého programu na mateřské jednoduše zařadit i cvičení, které potřebujete? Zkuste […]
  • Cvičení pro maminkyCvičení pro maminky Hlásíte se do různých kurzů cvičení? Nemáte hlídání a chcete cvičit a mít své dítě zároveň u sebe? Myslíte si, že to nejde? Na internetových stránkách http://www.strollering.cz pro vás […]

Napsat komentář

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.