diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Velká kniha o vaření

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Tato obsáhlá kniha o vaření vás provede kuchyněmi od Dálného východu přes Středomoří až po Mexiko. Pokud jste si ještě netroufli na náročnější recepty, jako jsou například Ústřice à la Rockefeller, tak s touto knihou to pro vás bude hračka. Recepty jsou zprostředkované krok za krokem a doprovázeny fotografiemi. V knize je celá řada předkrmů, hlavních chodů i dezertů. Opravdovými skvosty této knihy jsou technologické postupy. Konečně se dozvíte, jak se nejsnáze vylupuje krabí maso nebo jak připravit dokonalý steak.

Toužíte se stát sebejistým kuchařem a plynule produkovat lahodné jídlo? Tato kniha má za úkol pomoct vám dojít přesně k tomuto cíli.

Až se důvěrně seznámíte s obsahem tohoto veledíla, budete čerpat z široké škály receptů, které vám umožní vytvářet spoustu výtečných jídel pro každou příležitost. Ať vezmete hojně vyhledávané obědové sendviče, elegantní pohoštění na party, zdravé večeře pro všední dny uvařené v co nejkratším čase nebo mistrovsky provedené klasické perly mezinárodní kuchyně, díky této knize vždy dosáhnete vynikajících výsledků. Obsahuje úžasnou kolekci receptů z celého světa, které nyní volně překračují hranice a jsou všem stále bližší. Pokrmy dříve k dostání jen v exotických restauracích můžete dnes s úspěchem podávat doma, aby se připojily k starým rodinným favoritům. Navíc u řady receptů nabízí kuchařka obměny, což znamená, že jakmile zvládnete základ, můžete hravě vyrobit i něco trochu jiného.

Protože mnoho lidí omezuje celodenní zaměstnání, u všech receptů je uvedena celková doba přípravy a někde také pokyny na přípravu předem a zmrazení. Dále vám pomocnou ruku podají výrazné ikony, které označují počet porcí nebo kusů, požadavek na zvláštní vybavení, nízkotučná jídla a jídla s nízkým GI (glykemickým indexem).

Ukázkový výběr receptů s fotografickou galerií hotových pokrmů usnadňuje plánování a sestavení jídelníčku pro určitou příležitost. Na jedné stránce uvidíte řadu různých možností pro hlavní jídla hotová do půlhodiny, bezmasé pokrmy, lehký víkendový oběd nebo slavnostní hostinu.

Vložené oddíly (v obsahu nazvané „v hlavní roli“) se soustředí na přípravu některých klíčových pokrmů a poradí, jak například upéct nejchutnější kuře, dělat různé druhy omelet, usmažit prvotřídní steak a zdokonalit se v pekařském umění. Techniky krok za krokem učí, jak správně pracovat s celou škálou surovin včetně zeleniny, ovoce, ořechů, vajec, plodů moře, těstovin a rýže.

Při listování v této knize vás bezpochyby přepadne mlsná a zatoužíte zkusit různé pokrmy jednoduše proto, že vypadají neodolatelně. Volba toho, co uvařit, se však odvíjí od řady věcí. Jídlo si můžete vybrat kvůli hlavním přísadám – například se vám na trhu zalíbily vábně vyhlížející čerstvé ryby nebo jste od souseda dostali ošatku čerstvě natrhaného ovoce. Jindy potřebujete námět pro snídani nebo oběd. Někdy hrají určující roli zvláštní okolnosti – pozvali jste vegetariánské přátele nebo pořádáte koktejlovou party. Dalšími faktory bývají čas a vybavení: najde se něco chutného, co stihnete dát do hodiny na stůl, nebo pro změnu něco, co přichystáte v předvečer a druhý den urožníte na zahradě?

Samozřejmě musíte brát v úvahu rodinný rozpočet a počet jedlíků. Pro intimní večeři ve dvou se můžete s klidem rozhodnout pro langustu, ale pro početnější společnost bude levnější a snazší udělat lákavé jídlo pro jeden hrnec.

Při plánování menu byste měli myslet rovněž na skladbu různých textur, barev a chutí, aby šlo vše pěkně dohromady. To přichází s praxí, neboť čím víc vaříte, tím rychleji se naučíte vytvářet harmonii. V dnešní době se většinou již nezatěžujeme třemi chody. Každodenní večeře zahrnuje syté hlavní jídlo se salátem či zeleninovou oblohou a poté ovoce nebo jednoduchý dezert: fotografická přehlídka v úvodu každé kapitoly a následující recepty vám pomohou k nápaditému výběru.

Velká kniha o vaření, doplněná dvěma přehlednými rejstříky, je prostě dokonalý pomocník všech amatérských kuchařů a kuchařek, kterým záleží na tom, aby uspokojili mlsné jazýčky nejen svých rodinných příslušníků, ale i všech přátel a příležitostných hostů.

Knihu můžete zakoupit na: www.fortunalibri.cz

Přečtěte si také:

  • Vývoj dítěte v 1.–3. roceVývoj dítěte v 1.–3. roce Rodiče malých dětí potřebují kromě rodičovské lásky, instinktu a trpělivosti ještě fundované a ověřené informace, které jejich výchovnou snahu zodpovědně podpoří. Simona Lazzari, […]
  • Kuchařka pro tebe – báječné recepty krok za krokemKuchařka pro tebe – báječné recepty krok za krokem Nechte se inspirovat a připravte pro své blízké skvělé pochoutky! Kuchařka pro tebe je pro všechny, kteří rádi vaří, ochutnávají a překvapují. Podrobný postup a praktické rady pomohou s […]
  • Moje fotoalbumMoje fotoalbum Moje fotoalbum Také máte doma spoustu krásných fotografií a je vám líto je zasunout jen tak do obyčejného fotoalba? Zkuste si vyrobit vlastní nápadité fotoalbum! Fotografie můžete různě […]
  • Sexy s Xti v novém roce (třeba na Valentýna)Sexy s Xti v novém roce (třeba na Valentýna) Boty španělské značky Xti jsou jednoznačně TOP fashion záležitost. Stejně jako světoznámá modelka ruského původu Irina Shayk, která je tváří této značky. Tolik svůdných střevíčků, […]
  • Krtek a vánoceKrtek a vánoce Byla zima a zvířátka tvrdě spala ve svých teplých pelíšcích. Ale Krtek ne, ten běhal venku. Chtěl přichystat pro své kamarády z lesní stráňky báječné vánoční překvapení. Ale ukázalo se, že […]
  • Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí?Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí? Nakladatelství Amenius, jež se dlouhodobě zabývá literaturou pro děti a mládež, Vám představuje dětskou knížku ze své produkce Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí? Kniha autorky Miriam […]

Napsat komentář

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.