diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Maminy Cup 2012 větší a ještě lepší!

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Sportovní den pro maminky s dětmi – Maminy Cup 2012

Sobota 22. září 2012 patřila sportovním hrám pro maminky Maminy Cupu 2012, které se konaly i letos ve Sportovním centru v Nymburk.

Tyto ojedinělé sportovní hry pro maminky potvrdily, že podobná akce nemá V České republice obdobu. Letošní ročník si zapíše do svého archivu několikanásobné počty na všech úrovních – účastnice maminky, děti, doprovod, partneři akce, mediální partneři a místa, kde se o akci hovoří a píše. Na Maminy Cup 2012 přijely maminky těhotné (od prvních měsíců až po 8 měsíc těhotenství!), maminy na mateřské dovolené ale i maminky již pracující, které mají nejen předškolní děti. Druhého ročníku se zúčastnilo celkem  186 maminek, dětí a rodinných fanoušků.


Letos šla příkladem společensky odpovědným firmám České lékárnické komory, která na tuto akci své maminky lékárnice pozvala. Zúčastnili se v počtu 6 maminek, které barvy svého zaměstnavatele hájily s největší vervou a získaly pro svůj tým 3 medaile. Společnost Kooperativa měla i na letošním ročníku, stejně jako vloni, své zastoupení firemních maminek. Děkujeme a gratulujeme!

Maminy Cup respektuje potřeby maminek, a to především ve skladbě sportů a disciplín, a také v potřebě maminek mít o své děti dobře postaráno. O děti se na akci starají chůvy z agentury Mary&Popś ale také instruktorky z České asociace sport pro všechny, které děti provedly bohatým programem, který byl pro ně připraven. V průběhu dne si děti zasoutěžily na odrážedlech, zkusily si atletický trénink pod vedením zkušených trenérek atletiky pro nejmenší Dity Franklové a Jany Skořepové z rodinného centra Knoflík. Zacvičily si Lali jógu s Hankou Luhanovou, zahrály a zazpívaly si s Janou Obalilovou z hudební školy Yamaha a svojí kreativitu projevily ve světě razítek Twint.

O zdravé svačinky dětí se postarala společnost Zemanka a Deva Nutricia, pitní režim pro maminky i děti poskytla společnost Horský pramen a potěšila barevnými lahvičkami Pramínek.

Mediálními partnery Maminy Cupu byly Mimibazar.cz, Maminka, Miminko, Děti a my, Longrun.cz, Máma v práci, Patagonie, Ententýky, Kam s dětmi, Kudy z nudy, Family Star, Gurmet, Mimislava, Našebatole.cz, Nymburský deník, podpořili nás také média Ona Dnes, Mladá fronta Dnes a mnoho dalších.

Maminky soutěžily v 11 sportovních disciplínách a mohly si vybrat z nabídky 5ti fitness cvičení. Letos se parádně zapotily pod taktovkou Elišky a Josefa Růžičkových na Nike tréninku, na European Tae bo® s Janou Ludvíkovou v dynamickém rytmu podrobily svoji tepovku a koordinaci pohybů, naopak velmi ladné pohyby dostaly svůj prostor na půvabné Dance józe s Pavlou Rožumberskou. Vladimír Valouch i našim maminkám předvedl, že Dance aerobik má opravdu grády a na závěr dne jsme se v rytmu Zumby pod vedením Michala Němečka zavrtěli snad všichni.

V doprovodném programu se maminky nechaly hýčkat poradkyněmi exkluzivního partnera kosmetiky Mary Kay, zašli si na masáž společnosti Masáže Pro a namíchali si svůj vlastní parfém s poradkyní Nobilis Tilia.

Soutěž s kočárky připravila společnost fitMAMI  a jejím patronem se stala společnost Chicco.

Tatínci měli na této akci roli fotografů, doprovodu a případně chůvy, nenechali se však zahanbit a také se zapojili. Poměřili si své síly u Bootcamps a v silovém dvojboji. Rodiče si mohli vyzkoušet i jízdu na cyklokočárku Dandy Joy.

I letos byly s námi na Maminy Cupu slavné osobnosti, maminky sportovkyně. Sjezdová lyžařka Lucie Hrstková Pešánová přijela s dvouměsíčním synem Patrikem a s maminkami si zkusila lukostřelbu, zaběhla si běh na 6 km a u večerního vyhlášení výsledků maminkám předala medaile a gratulaci. Eva Sochorová Jelínková, také reprezentantka ve sjezdovém lyžování, si s maminkami zasoutěžila v atletice a na in linech a přijela i s dcerkou Emičkou, které jsou necelé dva měsíce.  Známá tvář Branek bodů vteřin České televize, Barbora Černošková, svoje sportovní kvality projevila v prostředí jí dobře známém, v plaveckém bazénu. S maminkami si zasoutěžila v plavání a podávala skvělé výkony. Svého sportovního ducha projevila i na veslařském trenažéru, kde hecovala organizátory a byla podporou dětem.

Všechny tři dámy přispěly k výborné atmosféře těchto sportovních her pro maminky a svojí přirozeností a úsměvem potvrdily, že maminkám sport velmi sluší a prospívá.

Když ranní sobotní déšť viděl ty úžasné a natěšené maminky, které přijížděly do Nymburka na Maminy Cup, neměl šanci a ustoupil. V 9 hodin měl začít sportovní pro gram a … přestalo pršet. Dopolední zamračená obloha nemohla trvat dlouho. Sluníčko se probojovalo kolem poledne a udělalo nám krásné odpoledne a velkou radost. Děkujeme J.

Díky všem partnerům akce mohl Maminy Cup proběhnout tak dobře, jakým byl. Všichni přispěly svým dílem a z těchto dílů je složený Maminy Cup 2012, který máme úspěšně za sebou. Děkujeme hlavním partnerům akce, společnostem Deva Nutricia, ČSOB, ZPMV, Generali a Babypoint, které pomohli akci zajistit a finančně ji podpořili. Krásné ceny a dárky maminkám i dětem připravily krom ostatních partnerů i společnosti Weleda, Mattel, Rodino k večeři a Albi.

Děkujeme všem partnerům Maminy Cupu2012, abudeme moc rádi, pokud s námi budou i v dalších ročnících, protože maximálně naplnili naše očekávání spolupráce. Věříme, že i Maminy Cup bude pro ně dobrým partnerem.

Maminky naplnily heslo Maminy Cupu více než dokonale: užily si to, podávaly skvělé výkony a vítězily!

 

Maminky, jste neuvěřitelné a skvělé! Moc vám děkujeme za vaši letošní účast!

Přečtěte si také:

  • Sportovní hry pro aktivní maminky Maminy Cup 2012Sportovní hry pro aktivní maminky Maminy Cup 2012 Akce, na které byste neměli chybět! - Netradiční sportovní hry pro maminky, děti i rodinné příslušníky s bohatým celodenním programem a účastí maminek ‑ vrcholových sportovkyň. […]
  • Vánoční dárek od těch nejmenšíchVánoční dárek od těch nejmenších Děti jsou velmi tvořivé. Proto jsem se letos pustila se svým 3. letým kutilem do výroby jednoduchých vánočních dárků pro ty nejbližší. Abych řekla pravdu, inspiroval mě časopis, kde mě […]
  • Na kole s batoletemNa kole s batoletem Jak na kole s batoletem Péče o batole se na první pohled úplně neslučuje s možností podnikat cyklistické vyjížďky nebo dokonce výlety. Opak je ovšem pravdou. V dnešní době je dostupné […]
  • Kdy pořídit první botičky a jaké by měly býtKdy pořídit první botičky a jaké by měly být První botičky se doporučují v okamžiku, kdy je dítko schopné prvních samostatných krůčků venku. Na domácí pokusy si vystačí s dobrými protiskluzovými ponožkami. Většina maminek ve strachu, […]
  • Maminy cupMaminy cup „MAMINY CUP 2013“ je třetí ročník jedinečného festivalu sportu a zdravého životního stylu maminek v České republice. Letos dne 22. června 2013 ve Sportovních areálech města […]
  • Baby olympiáda a hlavní výhraBaby olympiáda a hlavní výhra Ráda porovnáváte své dítě s ostatními? Nebo vaše dítě srovnávají ostatní tety, prarodiče, apod s ostatními dětmi, aniž o to stojíte? Některé maminky mohou mít mateřství skoro jako […]

Napsat komentář

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.