NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina http://www.nasebatole.cz Magazín o dětech do 3 let Sun, 03 Dec 2017 16:48:18 +0000 cs-CZ hourly 1 24742485 Fotokniha – uchovejte okamžiky, které přinášejí radost http://www.nasebatole.cz/fotokniha-uchovejte-okamziky-ktere-prinaseji-radost/9917 http://www.nasebatole.cz/fotokniha-uchovejte-okamziky-ktere-prinaseji-radost/9917#respond Sun, 03 Dec 2017 16:37:14 +0000 http://www.nasebatole.cz/?p=9917 Jelikož se v naší rodině vyskytuje mimo mámu, tátu a pejska i malé dítě (Terezka 2,5 roku), znamená to, že se hromadí spousta fotografií, které zachycují nejrůznější momenty. Bylo by fajn dát fotkám nějakou prezentovatelnou formu. Vytisknout vybrané fotky? To znamená nachystat si krabici od bot! … Zarámovat a pověsit na stěnu? To uvidí všichni […]

The post Fotokniha – uchovejte okamžiky, které přinášejí radost appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
Jelikož se v naší rodině vyskytuje mimo mámu, tátu a pejska i malé dítě (Terezka 2,5 roku), znamená to, že se hromadí spousta fotografií, které zachycují nejrůznější momenty. Bylo by fajn dát fotkám nějakou prezentovatelnou formu. Vytisknout vybrané fotky? To znamená nachystat si krabici od bot! … Zarámovat a pověsit na stěnu? To uvidí všichni až při osobní návštěvě. Vyhrála tedy fotokniha, kterou bychom mohli vzít na návštěvu ke svým nejbližším, nebo věnovat jako vánoční dárek. Na internetu naleznete několik stránek, které nabízejí výrobu fotoknihy, ale jak vybrat tu nejlepší? Vyzkoušeli jsme dvě nejznámější, abychom srovnali provedení. Vzešla z toho jedna vítězná, kterou Vám nyní přestavíme blíže …

Doporučujeme fotoknihu od www.saal-digital.cz. Výběr formátu a provedení je velice snadný.

V programu, který umožňuje nastavení jednotlivých stránek přesně podle vlastní představy, se pracuje velmi intuitivně a je přehledný. Popisovat podrobně způsob přípravy fotoknihy je asi zbytečné, neboť ve zkratce se dá říci, že si zvolíte požadovaný vzhled (naše Terezka miluje žirafy), vyberete vhodné fotky, uspořádáte na stránkách a dílo je téměř hotovo.

Netrpělivě jsme očekávali doručení a výsledek nás mile překvapil.

Pro srovnání zde vidíte původní fotky a provedení stránek ve fotoknize:

My jsme s výsledkem spokojeni, tak neváhejte a pusťte se také do vlastní fotoknihy. Můžete udělat radost někomu, koho máte rádi a chcete jej potěšit krásným dárkem.

The post Fotokniha – uchovejte okamžiky, které přinášejí radost appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
http://www.nasebatole.cz/fotokniha-uchovejte-okamziky-ktere-prinaseji-radost/9917/feed 0 9917
Cvrček a mravenci http://www.nasebatole.cz/cvrcek-a-mravenci/9913 http://www.nasebatole.cz/cvrcek-a-mravenci/9913#respond Mon, 13 Nov 2017 15:21:30 +0000 http://www.nasebatole.cz/?p=9913 Poznej s pohádkou sílu skutečného přátelství.  Byl jednou jeden cvrček, muzikant každým coulem, který vyhrával létu a oslavoval slunce. Lehkomyslně, vesele, nemyslil na budoucnost. Když ale přišla zima, měl cvrček na mále. Pomůžou mu mravenci, kteří celé léto pilně pracovali? K zakoupení zde: www.albatrosmedia.cz

The post Cvrček a mravenci appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
Poznej s pohádkou sílu skutečného přátelství. 
Byl jednou jeden cvrček, muzikant každým coulem, který vyhrával létu a oslavoval slunce. Lehkomyslně, vesele, nemyslil na budoucnost. Když ale přišla zima, měl cvrček na mále. Pomůžou mu mravenci, kteří celé léto pilně pracovali?

K zakoupení zde: www.albatrosmedia.cz

The post Cvrček a mravenci appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
http://www.nasebatole.cz/cvrcek-a-mravenci/9913/feed 0 9913
Květina, která provoní dětský pokoj a efektivně zvýší vlhkost vzduchu http://www.nasebatole.cz/kvetina-ktera-provoni-detsky-pokoj-efektivne-zvysi-vlhkost-vzduchu/9908 http://www.nasebatole.cz/kvetina-ktera-provoni-detsky-pokoj-efektivne-zvysi-vlhkost-vzduchu/9908#respond Thu, 26 Oct 2017 08:54:00 +0000 http://www.nasebatole.cz/?p=9908 Dětský pokoj je takovým malým královstvím plným hraček, her a obrázků. Děláme vše pro to, aby svůj pokojík děti milovaly a byl co nejútulnější. Nyní můžeme rozkošnou květinou přispět také k lepšímu vzduchu díky zdraví prospěšné páře, kterou umí vytvořit Ultrazvukový aroma zvlhčovač vzduchu BAYBY BBH 8010. Ten navíc nejen vypadá jako rozkvetlá květina, ale může […]

The post Květina, která provoní dětský pokoj a efektivně zvýší vlhkost vzduchu appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
Dětský pokoj je takovým malým královstvím plným hraček, her a obrázků. Děláme vše pro to, aby svůj pokojík děti milovaly a byl co nejútulnější. Nyní můžeme rozkošnou květinou přispět také k lepšímu vzduchu díky zdraví prospěšné páře, kterou umí vytvořit Ultrazvukový aroma zvlhčovač vzduchu BAYBY BBH 8010. Ten navíc nejen vypadá jako rozkvetlá květina, ale může tak i vonět. Do zásobníku s vodou lze totiž přidávat vonné esenciální oleje, které mají příznivé účinky v prevenci proti vysoušení sliznice dýchacích cest i při jejich léčbě. Díky svému vzhledu si ho oblíbí i sami malí „bytoví designéři“. Více na www.bayby.cz.

Příliš vysušený vzduch, který bývá v období topné sezóny velmi častý, našemu zdraví příliš neprospívá. Zatímco dospělý organismus si s nedostatkem vlhkosti většinou poradí, ten dětský je na příliš suché prostředí citlivý a může reagovat podrážděním a sklony ke kašli či k dýchacím obtížím. Snadné řešení mohou představovat právě zvlhčovače vzduchu, které se postarají o správnou vlhkost, zejména místností, ve kterých děti spí. Značka BAYBY nabízí například tento:

 

 

ULTRAZVUKOVÝ AROMA ZVLHČOVAČ VZDUCHU BAYBY BBH 8010 DOMOV I PROVONÍ

 

Svěží vzduch připomínající rozkvetlou louku i během topné sezóny? S Ultrazvukovým aroma zvlhčovačem vzduchu BAYBY BBH 8010 to není žádný problém. Zvlhčovač s květinovými motivy značky BAYBY totiž nejen skvěle vypadá, ale také efektivně zvyšuje vlhkost vzduchu, čímž zvyšuje jeho kvalitu a má pozitivní vliv na zdraví dětí. Ultrazvukový aroma zvlhčovač vzduchu BAYBY BBH 8010 byl navržen tak, aby byl pro děti milým doplňkem a pro rodiče spolehlivým pomocníkem. Disponuje nastavitelnou regulací zvlhčovacího výkonu, která funguje na principu vysokofrekvenčního ultrazvukového oscilátoru 1,65-1,75 MHz. Díky této speciální technologii produkuje studenou páru a neovlivňuje teplotu v místnosti. Možnost přidat esenciální oleje pak ocení nejen maminky, které věří v sílu aromaterapie. Zároveň je květinový zvlhčovač velmi tichý a jeho provoz tedy nejmenší členy rodiny nijak neruší, vestavěné barevné LED osvětlení navíc vytvoří příjemnou atmosféru dětských pokojů. Velký zásobník na vodu (2,3 litru) zaručuje délku provozu až 7,5 hodiny na jedno naplnění. Velkou výhodou je pak funkce rozsvícené červené kontrolky, když dochází voda, a především automatické vypnutí v případě absence vody v zásobníku. Se zvlhčovacím výkonem 300 ml/h je vhodný pro použití v místnostech o velikosti do 25 m2. Rodiče potěší také fakt, že nejsou potřeba žádné filtry.

Doporučená akční maloobchodní cena BAYBY BBH 8010 je 1.099 Kč. Více informací
o výrobku a místa prodeje najdete na
www.bayby.cz.

 

 

 

The post Květina, která provoní dětský pokoj a efektivně zvýší vlhkost vzduchu appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
http://www.nasebatole.cz/kvetina-ktera-provoni-detsky-pokoj-efektivne-zvysi-vlhkost-vzduchu/9908/feed 0 9908
Gynekologická hygiena holčiček http://www.nasebatole.cz/gynekologicka-hygiena-holcicek/3726 http://www.nasebatole.cz/gynekologicka-hygiena-holcicek/3726#respond Fri, 20 Oct 2017 11:50:39 +0000 http://www.nasebatole.cz/?p=3726 Jaká by měla být hygiena holčiček, které ještě mají pleny? Základem je to, aby maminky nešetřily a nenechávaly děti dlouho v jedné papírové pleně. Pleny by se měly měnit minimálně každé tři hodiny, a to i v případě, že nejsou pročůrané. Stačí totiž, když se dítě jenom trošku počůrá a už se vytváří semeniště bakterií. Ideální by […]

The post Gynekologická hygiena holčiček appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
Jaká by měla být hygiena holčiček, které ještě mají pleny? Základem je to, aby maminky nešetřily a nenechávaly děti dlouho v jedné papírové pleně. Pleny by se měly měnit minimálně každé tři hodiny, a to i v případě, že nejsou pročůrané. Stačí totiž, když se dítě jenom trošku počůrá a už se vytváří semeniště bakterií. Ideální by bylo batolata po každém čůrání nebo kakání osprchovat. To, že se místa pod plenou pouze vytírají, je nedostatečné.
Maminky navíc mnohdy tato místa vytírají špatným směrem – od zadečku směrem nahoru, čímž se do pochvy mohou zanést bakterie. Samotná voda ale při omývání nestačí, takže je dobré už i v tomto věku používat speciální dětské mycí gely bez obsahu mýdla a dráždivých látek. Úplně nejhorší je otírat místa žínkou, tak jak to bylo dříve zvykem. Když by se froté žínka používala, měla by v podstatě být na každé použití čerstvě vyvařená. Navíc nejsou textilní žínky pro pokožku vždy dostatečně jemné. Při přebalování děvčátek není potřeba nanášet na pokožku krémy proti opruzeninám.

Jak pečovat o holčičku, která chodí na nočník? Jakmile začne dítě chodit na nočník, je třeba je učit nejen si umývat ruce, ale také se po čurání a po kakání utírat. Samozřejmě batole ještě není schopné to provádět samo, ale má už vědět, na co se toaletní papír používá a jaké jsou základy hygieny.

Jaká je prevence? Velkou chybu dělají pediatři, když při výtocích doporučují sedací koupele. Omývá se konečník, omývá se pochva, ale bakterie se přenášejí dál. Nebo když si s tím pediatři nevědí rady, řeknou mamince, aby navštívila gynekologa.
Maminka jde zpravidla za svým lékařem, protože neví, že také funguje dětská gynekologie. Pokud je gynekolog rozumný, doporučí jí, aby navštívila právě dětského gynekologa. Ten léčí výtoky u malých holčiček mastmi nebo čípky, které jsou pro ně uzpůsobené.

Jak vypadá prohlídka u dětského gynekologa? Vyšetřuje se na lůžku, používají se dětské nástroje, takže není třeba se bát, že by to bylo pro holčičku nepříjemné. Je však zapotřebí, aby rodiče malé slečně nelhali, ale popravdě jí řekli, co se při prohlídce bude dít.

The post Gynekologická hygiena holčiček appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
http://www.nasebatole.cz/gynekologicka-hygiena-holcicek/3726/feed 0 3726
Boj o alimenty I. http://www.nasebatole.cz/boj-o-alimenty-i/3784 http://www.nasebatole.cz/boj-o-alimenty-i/3784#respond Wed, 18 Oct 2017 12:11:06 +0000 http://www.nasebatole.cz/?p=3784 Plánujete rozchod s otcem či matkou svých dětí? Připravte se na krušné časy. Alimenty většinou dosahují směšných částek nebo taky nechodí vůbec. Uživit sama sebe je dřina. Uživit sebe a děti po rozvodu je peklo. A zvládnout to bez alimentů je skoro nemožné. Samoživitelek je u nás na 580.000 a žen, které nedostávají na svoje děti […]

The post Boj o alimenty I. appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
Plánujete rozchod s otcem či matkou svých dětí? Připravte se na krušné časy. Alimenty většinou dosahují směšných částek nebo taky nechodí vůbec. Uživit sama sebe je dřina. Uživit sebe a děti po rozvodu je peklo. A zvládnout to bez alimentů je skoro nemožné. Samoživitelek je u nás na 580.000 a žen, které nedostávají na svoje děti výživné je neuvěřitelných 40%. Jenže to je spoustě lidem naprosto jedno a s rozvodem či rozchodem klidně zapomenou, že vůbec kdy dítě přivedli na svět. No a co, že mají soudem stanovenou výši výživného. Když se jim nechce platit, prostě neplatí.

Já sama jsem samoživitelkou tříletého chlapečka. S jeho otcem jsem se rozešla když bylo malému 9. měsíců a podotýkám, že už v 5. měsíci těhotenství jsem věděla, že prostě s ním už dál být nechci. Nějak se mi vlivem hormonové bouře v těhotenství otevřeli oči a já si vše srovnala v hlavě a konečně viděla i to, co jsem dřív neviděla nebo vidět nechtěla.  Ovšem nerozhodla jsem se tak z nějakých malicherných důvodů či kvůli mé rozmařilosti, kde bych si pořídila nového, neokoukaného milence. Ale z důvodů, které byly pro rodinu existenční. Můj drahý patřil mezi tu hrstku statečných, kteří nenosili domů svým ženám ani korunu. Veškeré peníze co vydělal, měl pro vlastní potřebu, navíc neuměl s penězi hospodařit. Ovšem abych mu nekřivdila, nějaký ten nákup potravin občas zaplatil. Nezajímal se už ale, že je třeba platit každý měsíc záloha elektriky, objednat a zaplatit uhlí na zimu, zařídit byt, když už jsem byla těhotná a po narození miminka jsem chtěla mít kde vařit. Musela jsem si vzít sama půjčku a vše si zaplatit a zařídit sama. Z mateřské mi nezbývalo po zaplacení bydlení, dluhu a pojitky na úraz dítěte téměř nic. Záviděla jsem ostatním kamarádkám, které měly doma chlapa – živitele rodiny, který stačil vydělat na 3 malé děti, novostavbu a ještě slušné auto a ony si mohly nechat třeba prodloužit vlasy, koupit nový notebook, nebo nechat udělat krásné nehty.  Tenhle pocit zabezpečení rodiny já jsem nikdy nepoznala a už vůbec mi nezbyly peníze na nějaké ženské zkrášlovací či nakupovací manýry.

Dnes platí můj bývalý na našeho syna 2.000 Kč měsíčně, což odpovídá přesně polovině nákladů které syn má. A to tam nepočítám náklady spojené s bydlením, jelikož platíme nájem a samozřejmě i elektřinu a plyn. Pokud bych měla připočítat i toto, vyšplhala by se částka finančních nákladů na běžný normální život 3. letého dítěte někde až k 6.000 měsíčně. A to bydlíme v obecním sociálním bytě, kde je nájem hodně nízký, nebydlíme ve velkém novém drahém bytě.  A přiznejme si, kolik matek dostává na tak malé dítě takovou částku. Většinou je to cifra čtvrtinové hodnoty. A nezapomeňme připomenout, že my matky si svůj podíl rodičovské povinnosti plníme tím, že o dítě celodenně pečujeme, odvádíme ho do školky, pereme mu, vaříme, léčíme bolístky,…..To je náš díl povinností, a neměli bychom ještě k tomu svoje dítě dotovat finančně, to má dělat otec dětí. Přispívat finančně v dostatečné a potřebné výši na svoje děti. Ať taky pocítí, že je otec a rodič. Tak jako starostlivá matka, která je v jednom kole. Jenže pro tatínky jsou to hodně laciné odpustky, které na své výplatě ani nepocítí. Pošlou vám na dítě třebas jen 1.500 Kč, což je tak akorát na jídlo pro dítě a dál? Na léky, oblečení, obuv, drogerii a kosmetiku, na kulturní vyžití a výlety se svým dítětem má matka samoživitelka brát kde? Otcové jsou v tomto velice zvýhodněni. Alimenty co posílají, ani na svém kontě nezaznamenají a jsou volní jako ptáci. Nemusí si dělat starosti s tím, jestli stihnou vyzvednout dítě ze školky, když musí zůstat dlouho v práci, můžou si jít kdy chtějí kam chtějí, nic je neomezuje, nemusí celou noc poslouchat kašlající dítě, nemusí poslouchat neustálé stížnosti paní učitelky ve školce,…… Proč je to tak nefér? Proč oni se mají jak páni a nám se smějí. A zákony? Taky nefungují jak by měly. Musíme prostě zatnout zuby a vydržet. Odměnou nám je ale láska dítěte, když příjde mamince dát pusinku nebo ji obejmout. A vy jen doufáte, že z vašeho syna musíte nutně vychovat někoho lepšího než byl jeho otec. To je náš úkol a naše povinnost. Dát světu dobrého, slušného člověka.

 

 

The post Boj o alimenty I. appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
http://www.nasebatole.cz/boj-o-alimenty-i/3784/feed 0 3784
Jezte, pijte, žvýkejte v letadle http://www.nasebatole.cz/jezte-pijte-zvykejte-v-letadle/3901 http://www.nasebatole.cz/jezte-pijte-zvykejte-v-letadle/3901#respond Tue, 17 Oct 2017 15:41:20 +0000 http://www.nasebatole.cz/?p=3901 Děti často bolí v lanovce nebo v letadle v uších. Způsobuje to změna výšky – ta změní tlak vzduchu. Tlak ve středním uchu se však nedokáže tak rychle přizpůsobit. Tím vzniká bolestivý rozdíl tlaku mezi okolím a uchem. Bolest pomine, po vyrovnání tlaku v uchu s tlakem okolí, který probíhá v Eustachově trubici. Proto je […]

The post Jezte, pijte, žvýkejte v letadle appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
Děti často bolí v lanovce nebo v letadle v uších. Způsobuje to změna výšky – ta změní tlak vzduchu. Tlak ve středním uchu se však nedokáže tak rychle přizpůsobit. Tím vzniká bolestivý rozdíl tlaku mezi okolím a uchem. Bolest pomine, po vyrovnání tlaku v uchu s tlakem okolí, který probíhá v Eustachově trubici. Proto je výborné když děti při startu a přistávání letadla pijí, žvýkají či jí – to Eustachovu trubici otvírá. Také pokud dítě trpí rýmou či je nachlazeno, měli byste před vstupem na palubu uvolnit dítěti nos nosními kapkami.

 

The post Jezte, pijte, žvýkejte v letadle appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
http://www.nasebatole.cz/jezte-pijte-zvykejte-v-letadle/3901/feed 0 3901
Video chůvička, která miminko nejen hlídá, ale také pomůže uspat ukolébavkou http://www.nasebatole.cz/video-chuvicka-ktera-miminko-nejen-hlida-ale-take-pomuze-uspat-ukolebavkou/9901 http://www.nasebatole.cz/video-chuvicka-ktera-miminko-nejen-hlida-ale-take-pomuze-uspat-ukolebavkou/9901#respond Sun, 15 Oct 2017 19:14:22 +0000 http://www.nasebatole.cz/?p=9901 Pláč miminka, který zazní v chůvičce, bývá pro maminky impulsem k rychlé akci a kontrole miminka. Pokud nám ale chůvička přenese také obraz a navíc nám umožní miminko ukonejšit na dálku, většinou se miminko uklidní a pokračuje ve spánku. Když je navíc ještě možnost pustit miminku jednu z osmi ukolébavek, je to sen každé maminky. Přesně toto všechno […]

The post Video chůvička, která miminko nejen hlídá, ale také pomůže uspat ukolébavkou appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
Pláč miminka, který zazní v chůvičce, bývá pro maminky impulsem k rychlé akci a kontrole miminka. Pokud nám ale chůvička přenese také obraz a navíc nám umožní miminko ukonejšit na dálku, většinou se miminko uklidní a pokračuje ve spánku. Když je navíc ještě možnost pustit miminku jednu z osmi ukolébavek, je to sen každé maminky. Přesně toto všechno nabízí digitální video chůvička BAYBY BBM 7020. Chůvička je také vybavena systémem automatického nočního vidění a díky funkci časování připomene dobu krmení a hlídá teplotu v místnosti, kde miminko spí. Více informací o tomto pomocníkovi všech rodičů malých dětí najdete na www.bayby.cz.


Chůvička je nedílnou součástí výbavičky snad každé maminky. Klasicky se využívá, když miminko spinká dál od nás, abychom měli přehled o šelestu kolem dítěte, nebo přesně věděli, kdy se miminko probudí. Chůvička BAYBY BBM 7020 toho však nabízí mnohem více, než jen zvukové oznámení. Pojďme se na její hlavní výhody podívat blíže:

 

DIGITÁLNÍ VIDEO CHŮVIČKA BAYBY BBM 7020 ZAHRAJE MIMINKU UKOLÉBAVKU

 

Všestrannou video chůvičku si rodiče zamilují. Nejen že jim čistě přenese obraz miminka, umožní oboustrannou komunikaci, ale také má ve svém nastavení až 8 ukolébavek, kterými pomůže miminko ukonejšit. Chůvička pracuje s bezdrátovou digitální technologií 2,4 GHz, zaručující kvalitní přenos až do vzdálenosti 250 m na volném prostranství. Díky funkci šifrovaného přenosu a automatické volby volného kanálu je zajištěno soukromí a rodiče mají jistotu, že vidí a slyší jen své dítě. Funkce VOX umožňuje zvolit režim přenosu aktivovaného hlasem ve třech hladinách citlivosti, případně funkci zcela vypnout. V tomto režimu začne chůvička vysílat vždy, když zaznamená nějaký hlas nebo zvuk. Pokud není přenášen žádný zvuk, chůvička se automaticky přepne do režimu ECO, energeticky úsporného provozu.

Barevná LCD obrazovka s uhlopříčkou 2,4“ s možností nastavení jasu podle potřeby umožňuje sledovat nejen záběry z kamery, ale také intenzitu signálu, stav nabití baterie, průběh nabíjení, nastavení úrovně hlasitosti nebo třeba dobu nastavenou funkcí časování. Časovač má volitelnou dobu nastavení od 30 minut do 4 hodin a můžeme ho využít k připomenutí času krmení, případně na správnou dobu podání léku. Na uplynutí nastaveného času upozorní jak zpráva, tak i zvuková signalizace na rodičovské jednotce.

Výhodou je také sledování teploty vzduchu v místnosti, kde je dětská jednotka a rovněž je zde možnost nastavit si minimální a maximální vhodnou teplotu. Pokud se teplota změní mimo námi nastavené rozmezí, chůvička nám o tom dá vědět.

K mluvení na miminko stačí stisknout tlačítko s ikonou mikrofonu na rodičovské jednotce. Ukolébavky je pak možné přehrávat buď všechny za sebou, nebo vybrat jednu oblíbenou a tu hrát jednou nebo i opakovaně.

Kamera dětské jednotky je vybavena automatickou funkcí nočního vidění. Obě jednotky jsou vybaveny stabilními stojánky, rodičovská navíc také klipem na opasek pro snadné přenášení. Otočný kloub dětské jednotky umožňuje nastavit záběr v požadovaném úhlu. Obě jednotky se dají napájet buď ze sítě, nebo pomocí dodané nabíjecí baterie. O stavu nabití baterie informuje LED indikátor.

Doporučená akční maloobchodní cena BAYBY BBM 7020 je 2.999 Kč. Více informací
o výrobku a místa prodeje najdete na
www.bayby.cz.

 

***

 

BAYBY, spolehlivý partner rodičů i dětí

Příchod dítěte převrací život rodiny naruby. Všechno je jiné, všechno nové, všechno se točí kolem jediného bodu. To je situace, ve které rodiče nemají čas ani chuť cokoli riskovat. Potřebují někoho, na koho se mohou spolehnout se stejnou důvěrou, s jakou se jejich maličké spoléhá na ně. Potřebují dokonale připraveného odborníka, který ví, co dítě potřebuje, někoho, pro koho je bezpečí jejich dítěte stejně důležité, jako pro ně. BAYBY takovým odborníkem je.

Krédem značky BAYBY je špičková kvalita, naprosté bezpečí a kvalifikované testy všech výrobků prováděné zkušebnou TUV a Státním zdravotnickým ústavem. Filozofií je stát se tichým pomocníkem rodiny. Být kdykoli po ruce a mít připraveno všechno, co dítě potřebuje – a to nejen po příchodu na svět, ale po nesmírně důležitou dobu jeho počátečního vývoje. BAYBY prostě roste spolu s vaším dítětem.

Aby toho značka BAYBY dosáhla, chce být – a je – v mnohém jedinečná. Výrobky BAYBY jsou nejen naprosto bezpečné a zdravotně nezávadné (neobsahují Bisfenol A ani jiné škodlivé látky), jsou také krásné. Jejich design je originální, přátelský, pozitivní, veselý a vstřícný k dětem, jejich snadná a často naprosto intuitivní ovladatelnost je zase velmi komfortní pro rodiče. Výrobky BAYBY vás budou bavit – jsou totiž jiné, originální
a v mnoha případech víceúčelové.

The post Video chůvička, která miminko nejen hlídá, ale také pomůže uspat ukolébavkou appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
http://www.nasebatole.cz/video-chuvicka-ktera-miminko-nejen-hlida-ale-take-pomuze-uspat-ukolebavkou/9901/feed 0 9901
Broučci na pouti http://www.nasebatole.cz/broucci-na-pouti/9898 http://www.nasebatole.cz/broucci-na-pouti/9898#respond Sun, 15 Oct 2017 07:11:30 +0000 http://www.nasebatole.cz/?p=9898 Rytmické verše H. Vrbové jsou snadno zapamatovatelné a dítě si navíc rozšíří slovní zásobu. Dozví se o jedné „broučí“ pouti, o tom, co všechno si tam broučci užijí. Komár s čmelákem a kobylkou hrají v orchestru, chrobáci zápasí na žíněnkách, luční koník závodí jak o život, u paní včelky si něco smlsnou, zažijí skvělou jízdu […]

The post Broučci na pouti appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>

Rytmické verše H. Vrbové jsou snadno zapamatovatelné
a dítě si navíc rozšíří slovní zásobu. Dozví
se o jedné „broučí“ pouti, o tom, co všechno si
tam broučci užijí. Komár s čmelákem a kobylkou
hrají v orchestru, chrobáci zápasí na žíněnkách,
luční koník závodí jak o život, u paní včelky si něco
smlsnou, zažijí skvělou jízdu na housence i mnoho
dalších legrací.

Autor: Hana Vrbová

Knihu zakoupíte na www.albatrosmedia.cz. 

The post Broučci na pouti appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
http://www.nasebatole.cz/broucci-na-pouti/9898/feed 0 9898
Postavičky z kaštanů http://www.nasebatole.cz/postavicky-z-kastanu/8153 http://www.nasebatole.cz/postavicky-z-kastanu/8153#respond Tue, 10 Oct 2017 09:44:15 +0000 http://www.nasebatole.cz/?p=8153 Potřebujeme: Kaštany, šípky, párátka, malé borové šišky, kuličky jalovce nebo černého pepře, hřebíček, případně tavící pistol Postup: Podle toho jakou postavičku nebo zvířátko budeme vyrábět, uděláme do jednotlivých kaštanů drobné dírky na prostrčení párátka, které spojí všechny díly těla zvířátek a postaviček k sobě dohromady. Nohy a ruce vytvoříme z párátek; nohy zakončené kaštany a […]

The post Postavičky z kaštanů appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
postavicky z kastanuPotřebujeme:

Kaštany, šípky, párátka, malé borové šišky, kuličky jalovce nebo černého pepře, hřebíček, případně tavící pistol

Postup:

Podle toho jakou postavičku nebo zvířátko budeme vyrábět, uděláme do jednotlivých kaštanů drobné dírky na prostrčení párátka, které spojí všechny díly těla zvířátek a postaviček k sobě dohromady. Nohy a ruce vytvoříme z párátek; nohy zakončené kaštany a ruce naopak červenými šípky. Na hlavu skřítků (postaviček) přilepíme tavnou pistolí drobnou šišku jakožto čepici, nezapomeneme samozřejmě na přilepení očí z kuliček jalovce, nosů a čumáčků z hřebíčku.

S výrobou bodlinek u ježečka mohou pomoci i dětičky, a to tak, že jim do kaštanů vyhloubíme dírky na párátka. Dětičky pak samy a rády do těchto dírek udělají ježkovi krásné bodliny.

Autor: Andrea Bátovská

 

The post Postavičky z kaštanů appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
http://www.nasebatole.cz/postavicky-z-kastanu/8153/feed 0 8153
Když miminko nechce jíst http://www.nasebatole.cz/kdyz-miminko-nechce-jist/6664 http://www.nasebatole.cz/kdyz-miminko-nechce-jist/6664#respond Sun, 01 Oct 2017 20:56:51 +0000 http://www.nasebatole.cz/?p=6664 2.6.2012 se nám narodila druhá dcerka Zuzanka. Porod proběhl bez komplikací, Zuzanka měla lehce omotanou pupeční šňůru kolem krčku, sestřička mi ji chvilku nechala pochovat, pohladit a pak ji odnesla… a jen tak „v běhu“ pronesla, že má zapadlou bradičku a asi bude problém s kojením. Zhruba po půlhodince mi ji donesly zpět, až dnes […]

The post Když miminko nechce jíst appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
pierre robin syndrom2.6.2012 se nám narodila druhá dcerka Zuzanka. Porod proběhl bez komplikací, Zuzanka měla lehce omotanou pupeční šňůru kolem krčku, sestřička mi ji chvilku nechala pochovat, pohladit a pak ji odnesla… a jen tak „v běhu“ pronesla, že má zapadlou bradičku a asi bude problém s kojením. Zhruba po půlhodince mi ji donesly zpět, až dnes si uvědomuju, jaký boj Zuzanka vybojovala, když se zvládla udýchat a nedusila se. Po dvou hodinách mě převezli na šestinědělí  a Zuzku opět odnesly na důkladnější lékařskou prohlídku… Poté mi přišla paní doktorka sdělit, že Zuzka má rozštěp patra. Nebrala jsem to nijak tragicky, spíš jako kosmetickou vadu, která se časem odstraní plastikou. Ale nedalo mi to a ještě v porodnici jsem začala pátrat, co nás  zhruba čeká a poprvé jsem narazila na zmínku o PRS. Velkým problémem bylo krmení, bohužel sestřičky nevěděli jak. Jakoby dítko s rozštěpem viděli poprvé. Byly to pokusy, o nějaké Habermmanově savičce nikdo neměl ani zdání. Nakonec to tak nějak šlo ortodontickou savičkou s větší dírkou. Zuzka jakžtakž začala přibírat a tak nás 4. den propustili domů s kontaktem na plastiku. Doma jsem začala důkladněji  pátrat po informacích, narazila jsem na zmínku o paní primářce Vokurkové a rozhodla se ji kontaktovat. První konzultaci jsme měli v 6 týdnech. Těch prvních 6 týdnů jsme krmení zvládali. Přírůstky Zuzka neměla zrovna veliké, ale nehubla. Při konzultaci nám paní primářka potvrdila PRS, optala se na krmení, všechno nám dovysvětlila, hned jsmedostali i termín operace a termín ještě jedné konzultace před. Veliký zlom k horšímu nastal asi tak za týden po návratu  z Brna. Zuzka přestala takřka den ze dne polykat. Dostat do ní mléko byl nadlidský výkon, vydrželi jsme to asi tři dny, kdy jedno krmení trvalo zhruba hodinu a dávka byla čím dál menší. Poté jsme „zničeni“ odjeli do nemocnice. Sloužící lékařka o PRS nevěděla nic a i přes informace které jsem ji řekla, Zuzce diagnostikovala rýmu. Mě poslali domů a Zuzku si tam nechali na pozorování. Přiznám se , že jsem byla tak vyčerpaná, že jsem ani neprotestovala. Doma jsem zalezla do postele a okamžitě usnula. Ráno jsem si sbalila pár věcí a jeli jsme zpět, aby mě přijali za Zuzankou. V noci se ji pokusily nakrmit. Bohužel bez úspěchu, dokonce ji zasondovali,ale vše jim vyzvracela. Takže  mi ji ráno donesli, že ji mám nakrmit. Jakoby nikdo nebral v potaz, že právě pro problém s krmením jsme tam dojeli! Po třech dnechnás propustili domů s nosními kapkami.

Nikdo, kdo to neprožil si nedovede představit, jak vyčerpávající bylo nakrmit plačící a vzpouzející se dítě, kdy jsem ji hodinu vyloženě trápily dávkou, co pijí děti v prvních dnech po porodu. Podle toho Zuzka taky vypadala. Takový drobek bez faldíků, takřka průsvitný. Během dalších dvou dní Zuzka začala zvracet, nebylo to ublinkávání, ale to co jsme do ní hodinu dostávali, ona obloukem vyzvracela. Bylo mi jasné , že tohle nikam nepovede  a představa, že se budeme všichni ještě několik měsíců trápit, byla děsivá. Zuzka přestávala mít počurané plínky a začala být  taková hadrová, jakmile viděla lahev, stříkačku, lžičku, tak začala plakat. Opět jsme se sbalili a vyrazili zpět do nemocnice s tím, že pokud se nedomluvím na zasondování, tak budeme objíždět  okolní nemocnice, dokud neuspějem. Ten strach , že  během několika hodin nebo minut se Zuzka může dostat do metabolického rozvratu byl  strašný. Naštěstí sloužila paní primářka dětského odd. Mezi tím, kdy nás přijímali, šel manžel za ní, aby ji vysvětlil situaci, že nejsem hysterka, která nezvládne nakrmit dítě, ale že vím, o čem mluvím a co požaduji. Přišla za námi na pokoj s tím, že Zuzanka bude tedy sondovaná a uvidí se, jaký to bude mít efekt. Já si tedy vydyndala sondu minimálně na dva dny. Sondovat každé krmení mi přišlo stejně hrozné jako naše trápení. Díky tomu, že jsem zdravotní sestra a pracuji na chirurgické jipce  jsem si Zuzku sondovala sama. Sestřičky mi ukázaly, jak si ji zafixovat a zbytek je vlastně stejný jako u dospělých. Paní primářka kontaktovala paní doktorku Vokurkovou, která ji potvrdila, že u PRS to tak někdy bývá a sonda je na místě. Dokonce dala i tip na dlouhodobé sondičky pro malé děti. Ani se mi nechtělo věřit jak rychle se Zuzka začala měnit….první den jelikož byla dehydratovaná jsem ji dávala mlíčko jen do sondy. Začínala jsem na 40ml/2hodinách a nesmělo to trvat déle jak 15 minut. Druhý den jsem Zuzce začala nabízet mlíčko prvně z lahve, aby věděla, že je doba krmení a hlavně aby si moc nezvykla na sondu. Zvládla sama vypít třeba jen 5 – 10ml a zbytek do sondy. Dávka se navyšovala každý den o 10ml.

Dostali jsme vycházky, a tak jsme většinu dne trávili venku v nemocničním parku. Třetí den Zuzka začala být nevrlá a uplakaná. Původně jsem myslela, že ji trápí kolika, ale a on ji trápil hlad! Bylo úžasné pozorovat jak se s malé „anorektičky“ stává otesánek. Po týdnu nás pustili domů, vybavené náhradními sondami a stříkačkami. Předpoklad byl, že sondu bude mít do operace. Jelikož se ze Zuzanky stal opravdový jedlík a tělíčko začalo růst, tak během tří týdnů ji spodní čelist povyrostla tak, že jazyk přestal být zapadlý a vylezl krásně do pusinky a od té doby Zuzka pila své dávky z flašky bez nutnosti sondování.

Stačil necelý měsíc a my měli doma úplně normální miminko bez jakýchkoli problémů. Trošku jsem měla strach z příkrmů, ale to Zuzka taky překvapila. Dá se říct, že jedla cokoli bez problémů a s chutí. Musela mít teda všechno našlehané na hladkou kaši. Kousky ji vzhledem k rozštěpu vadily.

Dneska 8.2.2013 je Zuzanka  skoro tři týdny po plastice patra, pooperační průběh máme bez problémů. Ze začátku byl trochu problém s mlékem, které nechtěla, ale příkrmy jedla  s chutí. Po týdnu začala znova pít mléko a dokonce i ostatní tekutiny, které odmítala.

Jsem ráda, že ty počáteční problémy na ní nezanechaly žádné následky. Je to 8,5 měsíční velice čilá a šikovná  holčička.

Možná kdyby dětští lékaři v porodnicích věděli o tomto syndromu a dětem s touto vadou by se od začátku dostalo patřičné péče, tak by se děti s PRS a jejich rodiče nemuseli tak trápit.

Hana

Publikováno se souhlasem autorky, převzato z webu: http://stastny-usmev.cz

Zkratka PRS v textu znamená  Pierr Robinův syndrom. Více o něm se dočtete zde: http://stastny-usmev.cz/pierre-robin-syndrom/

The post Když miminko nechce jíst appeared first on NašeBatole.cz - pro maminky, děti a rodina.

]]>
http://www.nasebatole.cz/kdyz-miminko-nechce-jist/6664/feed 0 6664